Burtu kombinācija FPV latviskojot nozīmē "pirmās personas skats". Pilots brillēs vai uz ekrāna redz to, ko redz drona kamera. Tāpēc ar to var mest lādiņus vai dronu ietriekt mērķī.
"Šos dronus komplektē no Ķīnas detaļām, un Ukrainai pa tiešo tās netiek piegādātas. Tāpēc mēs tās iepērkam no Eiropas Savienības.
Tagad ir izveidota "dronu koalīcija", lai palīdzētu Ukrainai sagādāt 1 miljonu dronu. Es ceru, ka tas tiks realizēts un tas mums būtiski palīdzēs.
Tūdaļ būs aprīlis. Nu, jau trīs mēnešus koalīcija pastāv.
No tā, ko es esmu dzirdējis, – nezinu, cik no tā ir taisnība, bet tas, ko dzirdēju, –Lielbritānija nodeva kaut kādu daudzumu dronu. Un no tiem vairāk nekā puse nepacēlās gaisā.
No šo dronu dzīvotspējas ir atkarīgas dzīvības. Jo, kad notiek uzbrukums, kad notiek uzbrukums pozīcijām, un piloti nespēj pacelties, jo viņu drons nedarbojas, mēs zaudējam mūsu karavīru dzīvības," žurnālistiem atklāj speciālists.
Māris Bruža piecus gadus Ukrainā Donbasā EDSO misijā ar droniem veica izlūkošanu. Viņam Latvijā ir viena no lielākajām pieredzēm dronu militārajā lietošanā. Pēdējā laikā ukraiņi droniem piekabina lielākas baterijas, lai, ja uzbrukums neizdodas, to iespējams atgriezt, pārlādēt un atkal uzbrukt.
"Pirms kara sākšanās Ukrainā rūpnieciski neviena kompānija FPV dronus neražoja. Tas bija tādā hobija līmenī, ko katrs, kas gribēja, taisīja mājās, neviena fabrika neuzņēmās tādu iniciatīvu ražot tik vienkāršas lietas. Nu, pa lielam laikam arī tāpēc, ka baigi jau nevar nopelnīt. 500 dolāru - kas tas ir priekš tādas mantas," komentē Bruža.