Frasi vēstulē aicina pasaules valstu valdības mudināt Ķīnu nekavējoties atbrīvot nelikumīgi aizturētos tibetiešu protestētājus un nodrošināt laicīgu medicīniskās palīdzības sniegšanu ievainotajiem, kā arī nekavējoties pārtraukt HES būvniecību Tibetā, ja iepriekš nav saņemta vietējo iedzīvotāju piekrišana un novērtēts projekta iespaids uz vidi.
Dalailamas pārstāvis arī lūdz mudināt Ķīnu pārtraukt tibetiešu piespiedu pārvietošanu no viņu vēsturiskajām zemēm, lai tajās veidotu tā dēvētos ekonomiskās izaugsmes projektus, kā arī cienīt tibetiešu tiesības praktizēt budismu un saglabāt senos tempļus.
"Ķīnas Tautas Republika ir parakstījusi vairākus starptautiskos līgumus, saskaņā ar kuriem tai ir jārespektē tibetiešu tautas tiesības un vēlmes," vēstulē norāda Frasi.
Lai gan kādreiz Dalailamu uzņēma Baltijas valstu augstākās amatpersonas, kopš 2013.gada šāda līmeņa tikšanās vairs nav notikušas. Kā 2019.gadā medijiem apliecināja toreizējais ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, Ārlietu ministrija vairs nerekomendēja tikšanās ar Dalailamu vai Tibetas trimdas valdības ministriem, kā arī nenodrošināja Tibetas pārstāvjiem protokolārus pasākumus.
Baltijas politiķi šādas attieksmes iemeslus sevišķi neslēpa. Latvijas parlamenta Ārlietu komitejas vadītājs Ojārs Ēriks Kalniņš savulaik atzina, ka bijis protesta zvans no Ķīnas vēstnieka, pēc kura viņš centies pierunāt Saeimas deputātus neuzņemt Tibetas pārstāvjus Saeimā. Kaimiņvalstīs bija bijuši precedenti, kad augsta līmeņa amatpersonu tikšanās - tātad politiskā atbalsta izrādīšana - ar Tibetas pārstāvjiem noveda pie ekonomiska rakstura pretpasākumiem no Ķīnas.