"Manuprāt, arī juridiskie argumenti ir diezgan labi atrisināti, ir veikta laba juridiskā analīze, kurā teikts, ka ir veidi, kā šos aktīvus varētu pārņemt Ukrainas labā. Tagad ir jāpanāk, lai tādi cilvēki kā Eiropas Centrālās bankas prezidente Kristīne Lagarda beigtu stāstīt politiskajiem līderiem, ka, ziniet, ja jūs to darīsiet, jūs varētu radīt neuzticību eiro. Manuprāt, tas ir muļķīgs arguments. Krievijas centrālās bankas aktīvi tika iesaldēti jau pirms diviem gadiem un eiro tādēļ nesabruka, cilvēki pēkšņi nepārdeva visus eiro aktīvus, jo vairs nevar uzticēties eiro," sacīja Kītings.
Viņš norādīja, ka, protams, šāda lēmuma rezultātā ir iespējamas tirgus svārstības, tomēr pēc 2008.gada finanšu krīzes un eirozonas valstu parādu krīzes turpmākajos gados ES izveidoja mehānismus, lai atbalstītu tirgu svārstību gadījumā. Protams, neviens negribētu šos mehānismus izmantot vēlreiz, taču tie vismaz eksistē, un jau ir zināma pieredze, kā risināt šāda veida problēmas.
Tāpat Kītings atgādināja, ka viens no argumentiem pret Krievijas centrālās bankas aktīvu nodošanu Ukrainai ir, ka Kremlis atbildēs, konfiscējot Eiropas uzņēmumus Krievijā. "Bet, ziniet, mēs esam karā! Būsim atklāti par to! Ja mēs domājam, ka "Danone" vai kāds cits uzņēmums ir svarīgāks par Ukrainas nākotni, tad mums ir problēma. Mums ir jāatzīst, ka, jā, tam būs ekonomiskās sekas. Bet mums ir bijuši divi gadi, lai tām sagatavotos!" uzsvēra eksperts.