Tajā pašā laikā diktators ne vārda neminēja par “Islāma valsti”, kas tieši paziņoja, ka ir veikusi uzbrukumu. Daļēji Putina nevēlēšanās pilnībā visu vainu novelt uz Ukrainu var būt saistāma ar bažām, ka ASV valdības rīcībā varētu būt informācija, kas pilnībā noliedz šādu versiju.
Iespējams, ka Krievijas diktatoru mulsina fakts, ka viņa drošības dienesti nekādi nav reaģējuši uz amerikāņu brīdinājumiem, kas izteikti jau 7. martā. Ik tiesām – trīs dienas pirms uzbrukuma Putins ir noraidījis šos datus, nosaucot tos par “amerikāņu šantāžu”.
Līdzīgai kļūmei būtu smagas sekas valstī, kur valstsvīrus var saukt pie atbildības. Krievija nav tāda valsts. Tomēr šis uzbrukums rada sāpīgu triecienu Putina reputācijai, kā arī viņa pakļautībā esošajiem drošības dienestiem, no kuriem arī pats Putins ir atkarīgs.
Ilgi netiks aizmirsta maniere, kādā tika veikts uzbrukums, kurā gāja bojā vairāk nekā 130 cilvēku. Rodas daudzi jautājumi, it īpaši par teju neesošo apsardzi tāda mēroga iestādē, kas atrodas Maskavas ziemeļrietumos. Nav skaidrs, kādēļ drošības dienesti nav reaģējuši. Šova producents, kurš desmit dienas pirms “Crocus City Hall” veiktā terorakta bija ieradies koncertzālē, atminējās, ka toreiz zālē bijuši ap 200 apsargu.
Tāpat ir arī daudz neskaidrību par uzbrukuma aspektiem – iespējamie džihādisti – uzbrucēji paši centās palikt dzīvi, un tas rada jautājumus, vai pašas Krievijas varasiestādes lielākā vai mazākā mērā nav saistāmas ar šo uzbrukumu. Protams, tās ir konspirācijas teorijas, taču acīmredzams ir fakts, ka islāmistu teroristu grupējums izmantoja kā aizsegu spriedzi Krievijas sabiedrībā, ko rada ekonomiskā situācija un etniskie konflikti.