Kopējais pieejamais finansējums piektās kārtas projektiem ir 25,25 miljoni eiro, no kuriem 8,58 miljoni eiro paredzēti energoefektivitātes paaugstināšanai, 15 miljoni eiro paredzēti atjaunojamo energoresursu tehnoloģijām, bet 1,66 miljoni eiro plānoti bezemisiju transportlīdzekļiem.
Programma šogad būtiski paplašināta, nosakot, ka atbalstu var saņemt arī vairumtirdzniecības un mazumtirdzniecības komersanti, kā arī, ka elektroauto var iegādāties visu programmai atbilstošo nozaru uzņēmumi. Pieteikumu iesniegšana atvērtajā kārtā ilgs līdz 30.aprīlim.
Programma sniedz atbalstu aizdevuma ar kapitāla atlaidi veidā un tagad pieejama mikro, maziem, vidējiem un lieliem komersantiem, kuru darbības nozare nav lauksaimniecības produktu primārā ražošana, zivsaimniecība, tabakas izstrādājumu ražošana, azartspēles vai transports.
"Altum" Uzņēmumu energoefektivitātes daļas vadītāja Līga Mellēna skaidro, ka, vērtējot ceturtās kārtas pieteikumu aktivitāti, secināts, ka programmā atbalstāmo uzņēmumu loka un atbalstāmo jomu paplašināšana bija gaidīta - "Altum" saņēma pavisam 89 pieteikumus un būtiska daļa no tiem ir, piemēram, saules elektrostaciju uzstādīšana vai energoefektivitātes pasākumu veikšana tirdzniecības ēkās, kuras iepriekš programmai pieteikt nevarēja.
Uzņēmēji plāno arī tādas aktivitātes kā sekundāro energoresursu atgūšanu no esošiem procesiem, piemēram dūmgāzēm vai notekūdeņiem, kā arī industriālo siltumsūkņu uzstādīšanu, ventilācijas sistēmu nomaiņu, ražošanas iekārtu nomaiņu - aktivitātes, kas ļauj sasniegt vidēji 30-40% primārās enerģijas ietaupījumu un attiecīgi arī energoresursu izmaksu ietaupījumu.