Salīdzinot ar 2022.gadu tas pieauga par nepilnu miljonu eiro. Pēc Ekonomikas ministrijas novērtējuma ar TUA saistīto investīciju ietekme uz nerezidentu kapitāla piesaisti ir vāja. Tomēr atsevišķu valstu, kā piemēram, iepriekšējos gados Vjetnamas investoriem, TUA ir bijis stimuls ieguldījumiem Latvijā reģistrētu uzņēmumu pamatkapitālā. Pirmreizēju un atkārtotu TUA saņemšanai valsts pamatbudžeta programmā "Ekonomikas attīstības programma" kopumā ārzemnieki no programmas uzsākšanas brīža 2014.gada 1.septembrī līdz 2024.gada 23.februārim ir veikuši iemaksas 31,4 miljonu eiro apmērā.
Ārzemnieku veiktie maksājumi pirms pirmreizējas vai atkārtotas TUA saņemšanas budžeta programmā "Ekonomikas attīstības programma" bija būtisks finanšu avots ALTUM īstenotajai mājokļu galvojumu programmai - valsts galvojumiem bankas aizdevumiem mājokļu iegādei vai būvniecībai, no programmas darbības sākuma kopumā šim mērķim novirzot līdzekļus 8,53 miljonu eiro apmērā.
Īstenoti arī citi pasākumi, izmantojot ārzemnieku ieskaitītos līdzekļus, atbilstoši noteiktajiem mērķiem - sniegts atbalsts Latvijas uzņēmējiem jaunu eksporta tirgu apguvē un eksporta palielināšanā uz prioritāriem mērķa tirgiem, īstenoti tūrisma attīstības pasākumi, kā arī nodrošināta administrēšanas izmaksu segšana, novirzot IeM resoram paredzētos līdzekļus.
Ārzemnieku iemaksātos līdzekļus plānots turpmāk izmantot saskaņā ar informatīvo ziņojumu Par Latvijas gatavošanos dalībai starptautiskajā izstādē "Expo 2025 Osaka", paredzot segt izmaksas kopā 5 653 989 eiro apmērā Latvijas dalībai starptautiskajā izstādē un nodrošinot maksājumu 9 600 eiro apmērā ik gadu Latvijas dalībai Starptautiskajā Izstāžu birojā.
Investīciju piesaistes programmai, piedāvājot nerezidentiem iespēju saņemt TUA, ieviešanas pirmajos gados bija vērojams pozitīvs efekts. Tomēr programmas nosacījumiem kļūstot stingrākiem, kā arī pasliktinoties ģeopolitiskai situācijai, ar TUA piesaistīta ārvalstu kapitāla apjoms kopš 2014.gada samazinājās. Ar TUA piesaistītais ārvalstu kapitāla vidējais apjoms kopš 2014.gada ir samazinājies ik gadu gandrīz par 87%.
Periodā no 2015. līdz 2018.gadam ar TUA mehānismu piesaistīto ārvalstu investīciju apjoms bija 3,5 reizes mazāks nekā programmas pirmajos četros gados. Ja 2014.gadā nerezidentu ieguldījumi, kas saistīti ar TUA saņemšanu, salīdzinājumā pret kopējiem nerezidentu ieguldījumiem Latvijas ekonomikā, pārsniedza 11%, tad 2023.gadā tie vairs nepārsniedz 0,1%.
"Tas norāda, ka kopumā investīciju piesaistes programma ir zaudējusi savu sākotnējo nozīmi, un TUA nav motivējošs instruments ārvalstu kapitāla piesaistei Latvijā," teikts ziņojumā.