"Mūsu zināšanas par imūnsistēmu ir ļāvušas izstrādāt efektīvas terapijas, kas uzlabo donoru orgānu saņēmēju dzīves ilgumu un kvalitāti. Taču, neskatoties uz šiem tehnoloģiskajiem sasniegumiem, transplantācijas veiksmes atslēga ir gatavība dalīties ar visdārgāko - iespēju dot kādam dzīvot. Tāpēc aicinu katru apsvērt savu lēmumu par orgānu donāciju, apzinoties tā nozīmīgumu cilvēkiem, kuriem tā var būt vienīgā cerība un jaunu dzīves sākumu," viņa saka.
Arī Nacionālā transplantācijas koordinācijas dienesta vadītāja pienākumu izpildītājs Jānis Vilmanis norāda, ka transplantācija ir viens no lielākajiem sasniegumiem mūsdienu medicīnā, kas var izglābt kāda cilvēka dzīvību un ievērojami uzlabot dzīves kvalitāti, salīdzinot kāda bijusi pirms tam. Tomēr viņš atzīst, ka šis process ir pilnībā atkarīgs no donoru un viņu ģimenes locekļu veikt šo cita cilvēka dzīvību glābjošo ziedojumu.
Latvijā orgānu transplantācija ir 100% valsts apmaksāta ārstēšana un to nodrošina Latvijas Transplantācijas centrs sadarbībā ar aknu, sirds un radzenes transplantācijas vienības speciālistiem.
Orgānu transplantācija ir labākais, vai pat vienīgais ārstēšanas veids dažādu orgānu mazspēju gala stadijā. Tā sniedz iespēju izglābt dzīvību situācijās, kad nepastāv citas līdzvērtīgas ārstēšanas iespējas.
PSKUS atgādina, ka orgānu ziedošana ir iespējama gan dzīves laikā, gan pēc nāves. Dzīves laikā ir iespējams ziedot vienu nieri un daļu aknas. Savukārt pēc nāves cilvēks var izglābt vismaz astoņu citu cilvēku dzīvības vai atgriezt cilvēkiem dzīves kvalitāti, ziedojot divas nieres, aknas, sirdi, plaušas, zarnas, aizkuņģa dziedzeri, tievās zarnas, radzenes, kaulus un cīpslas. Stradiņa slimnīcā tiek nodrošināta sirds, aknu, nieru un radzenes transplantācija.
Ikvienam valsts iedzīvotājam ir iespēja izteikt savu gribu par orgānu ziedošanu pēc savas nāves, veicot atbilstošu atzīmi valsts E-veselības sistēmas tīmekļvietnē "www.eveseliba.gov.lv" vai mutiski informējot savus tuvākos cilvēkus, lai šo atbildību neatstātu uz savu radinieku pleciem.