ASV aizsardzības ministra palīgs kosmosa tehnoloģijās Džons Plambs paziņoja, ka “SpaceX” sadarbojas ar Ukrainu, lai mēģinātu izbeigt “Starlink” termināļu izmantošanu pret Ukrainu.
Tiek norādīts, ka Krievijas spēkiem nereti nav bijis pienācīga aprīkojuma, lai varētu efektīvi komunicēt ar saviem komandieriem. Atvērtās radiotranslācijas pa rācijām tika slāpētas vai arī pārtvertas. Tas daudzās situācijās okupantus padarīja par ļoti vieglu mērķi kaujas laukā.
Krievija centās ieviest jaunas iekārtas, kas frontē nonāca vien pēc kara sākuma. Tomēr arī ar jauno tehnoloģiju ieviešanu nesekmējās tik labi kā gribētos, jo bija vērojami sakaru pārrāvumi. Tā rezultātā krieviem neizdevās radīt stabilu un savietojamu komunikācijas sistēmu sarežģītu operāciju veikšanai.
““Starlink” lietošanu stimulē kā aizsargātu sakaru nepieciešamība no kaujas lauka līdz štābam, tā arī bezpilota lidaparātu izmantošana,” sacīja Londonas drošības analītikas eksperts Tomass Vitingtons.
Pēc vairāku avotu teiktā, Krievija jau aptuveni gadu strādā pie ”Starlink” integrēšanas savās frontes sistēmās. Tā plaši izmanto termināļus, kas reģistrēti citās valstīs. Atrast un nopirkt “Starlink” Krievijā nebūs īpaši sarežģīti – pastāv “melnie dīleri” pašā Krievijā, kur iespējams iegādāties “Starlink” termināļus no citām valstīm. Tos parasti iegādājas brīvprātīgie, kas piegādā šo aprīkojumu Krievijas armijai frontē. Ņemot vērā, ka karš ir ieildzis, brīžiem nav skaidrs, kam un kādēļ tiek izmantotas šīs sistēmas.
2023. gada septembrī Masks paziņoja, ka ir atlicis jautājumu par “Starlink” aktivēšanu Krievijas okupētajā Ukrainas Krimas pussalā. Masks pārmeta Kijivai, ka “tā vēlas izmantot “Starlink” uzbrukumu veikšanai pret Krievijas kuģiem”. Tagad šo termināļu pārdevēji uzsver, ka Krima vairs nav ierobežotā zona, tāpat kā visi pārējie Krievijas okupētie Ukrainas reģioni.