Aizsardzības, iekšlietu un korupcijas novēršanas komisijas sēdē deputāti interesējās, vai dienestiem būs pietiekama kapacitāte, lai nodrošinātu plānoto izmaiņu izpildi. Tāpat deputāti vēlējās gūt pārliecību, ka ieslodzīto cilvēktiesības netiks pasliktinātas, jo izmaiņas paredz likvidēt soda izciešanu daļēji slēgtā cietumā.
TM pārstāvji apgalvo, ka likuma izmaiņas nesamazinās ieslodzīto vīriešu cilvēktiesības, jo jau pašlaik kritēriji slēgtā cietumā un daļēji slēgtā cietumā ir vienlīdzīgi.
Komisijas priekšsēdētājs Raimonds Bergmanis (AS) jautāja, vai ir kādi papildu izaicinājumi, piemēram, ieslodzīto pārvietošana vai izvietošana ieslodzījumu vietās.
IeVP un TM pārstāvji uzvēra, ka ieslodzītie tiks pārvietoti likuma kārtībā, un likuma izmaiņas varētu skart dažus simtus ieslodzīto. Tas esot cietumu izaicinājums, bet TM un IeVP pārstāvji ir pārliecināti, ka dienesti ar izmaiņām tiks galā, jo to ļauj kapacitāte un pieejamās telpas.
Deputāti likumprojektu virzīšanai pirmajam lasījumam atbalstīja vienbalsīgi. Saeimas Juridiskais birojs deputātiem norādīja, ka drīzumā ir ieplānota tikšanās ar TM pārstāvjiem, lai precizētu dažādus tehniskus jautājumus likumprojektā.
Ņemot vērā ST spriedumā noteikto, no 2021.gada 1.maija notiesātajiem vīriešiem vajadzētu būt nodrošinātām tādām pašām tiesībām kā notiesātajām sievietēm, vienādojot noteikto tiesību apjomu notiesātajiem slēgtajā un daļēji slēgtajā cietumā, un līdz ar to ST spriedums tiek izpildīts visās Latvijas brīvības atņemšanas iestādēs. Vienlaikus, vienādojot noteikto tiesību apjomu notiesātajiem slēgtajā un daļēji slēgtajā cietumā, ir zudusi daļēji slēgtā cietuma kā soda progresīvās izpildes sistēmas posma jēga - slēgtajā cietumā un daļēji slēgtajā cietumā notiesātajiem ir vienāds tiesību apjoms, kas neveicina notiesātā motivāciju virzīties soda progresīvās izpildes sistēmas ietvaros.