"Citreiz mēs dzirdam par politisko atbildību, taču tas neatbrīvo no jebkura veida citas atbildības, ja persona ar savu rīcību izdarīja likumpārkāpumu," uzsvēra ģenerālprokurors.
Patlaban kriminālprocesā tiek veiktas attiecīgas darbības, un prokuratūra ir tiesīga saņemt pilnīgi visu informāciju, kas iegūta Valsts kontroles revīzijas rezultātā. Visi šie iegūtie materiāli esot pierādījumi, kas ievērojami atvieglošot izmeklētājiem darbu.
Stukāns cer, ka KNAB sadarbībā ar prokuratūru saprātīgā un sabiedrībai saprotamā laikā spēs nodrošināt kriminālprocesa izmeklēšanu un virzību. "Šeit ir iesaistītas vairākas amatpersonas, un katras amatpersonas personīgā atbildība tiks vērtēta, un tiks lemts jautājums, vai būs pamats apsūdzību izvirzīšanai," norādīja Stukāns.
Pamatojoties uz Valsts kontroles secinājumiem, šīs amatpersonas ir bijušais premjers, Ministru prezidenta biroja un Valsts kancelejas amatpersonas, kā arī tūrisma aģentūras, kas bija iesaistītas iepirkumos.
Stukāns arī brīdināja, ka, ja kāda persona izdomās pretdarboties izmeklēšanai, tad pret personām tiks vērsti attiecīgi līdzekļi.
Tikmēr Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojā šonedēļ nekomentēja, vai kriminālprocesā birojs ir pieprasījis dokumentus VK un pratinājis VK un toreizējā Kariņa biroja darbiniekus, tostarp, VK direktoru Jāni Citskovski, kā arī pašu Kariņu.
"KNAB pašlaik saistībā ar šo kriminālprocesu nav jaunas publiski sniedzamas informācijas. Lai neietekmētu izmeklēšanas gaitu, par veiktajām vai plānotajām pirmstiesas izmeklēšanas darbībām, tostarp informācijas pieprasījumiem un personu pratināšanām, KNAB komentārus nevar sniegt. Papildus KNAB norāda, ka visas darbības veic atbilstoši Kriminālprocesa likuma normām," informēja birojā.