Šodienas redaktors:
Oļesja Garjutkina
Iesūti ziņu!

Tiešraide Starptautiskā konferencē izvērtē digitālās un zaļās pārejas 30 gadu pieredzi

Raksta foto
Foto: Publicitātes foto

Ceturtdien, 18. aprīlī, norisinās starptautiska konference “Ar skatu zaļajā un digitālajā nākotnē”, ko organizē Latvijas Darba devēju konfederācija (LDDK). Dalībnieku vidū ir starptautisku organizāciju (OECD, Eiropas Komisija u.c.), vietējo lielo Latvijas uzņēmumu (airBaltic, TET u.c.) pārstāvji un eksperti. Pasākumā paredzētas arī starptautisku ekspertu prezentācijas par zaļās un digitālās pārejas tēmām, kā arī ar tām saistītas paneļdiskusijas.

Konferences “Ar skatu zaļajā un digitālajā nākotnē” gaitā tiks spriests par digitālās un zaļās pārejas aktualitātēm Eiropā, fokusējoties uz mākslīgā intelekta ietekmi uz darba vidi. Viens no konferences virstematiem būs šā brīža Eiropā aktuālais temats - tehnoloģijas enerģētikā jeb kā tehnoloģiju inovācijas var palīdzēt veikt zaļo pāreju enerģētikas stratēģijās.

Pieredzi un redzējumu šajā jautājumā sniegs starptautisku organizāciju pārstāvji - Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas (Organisation for Economic Co-operation and Development, OECD) vides direktorāta direktora vietniece Kumi Kitamori, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja Zane Petre un BusinessEurope padomniece iekšējā tirgus jautājumos Svetlana Stoilova. Tāpat zināšanās un pieredzē par digitalizāciju un zaļo pāreju dalīsies vairāku Latvijas lielo uzņēmumu pārstāvji (TET, airBaltic, Latvijas Mobilais Telefons (LMT), Swedbank), kā arī pētnieki - Rīgas Tehniskās universitātes Datorzinātnes un informācijas tehnoloģijas fakultātes Mākslīgā intelekta un sistēmu inženierijas katedras pētnieks, uzņēmējs Ēvalds Urtāns un Tallinas zinātnes parka “Technopol” “Greentech” sektora vadītājs Ragmārs Saksings (Ragmar Saksing), digitālā satura veidotājs Kriss Talingers (Chris Thalinger), kiberdrošības eksperts Elviss Strazdiņš un citi.

“Patlaban ir pēdējais laiks, lai runātu par digitalizāciju un zaļo pāreju Latvijas darba devēju kontekstā, un tam ir vairāki iemesli. Digitalizācija un zaļā pāreja nav tikai globāla un lokāla tendence, - tās jau tagad nosaka ekonomiskās iespējas lielākiem un mazākiem uzņēmumiem, palīdz piesaistīt darbiniekus no ilgtspējīgi domājošās jaunās paaudzes, kā arī kopumā veicināt sabiedrības labbūtību,” pauž LDDK ģenerāldirektors Kaspars Gorkšs.

“Ar konferenci tiek atklāts projekts “Latvijas darba devēji zaļajai un digitālajai pārejai”, un mēs ceram, ka šis notikums ieskicēs kopējo situāciju un aktualitātes, kā arī palīdzēs izzināt aspektus arī attiecīgu pētījumu izstrādātājiem turpmāk. Nākamā gada sākumā tiks prezentēti divi pētījumi – par digitalizāciju un par zaļo pāreju -, ar praktiskām rekomendācijām uzņēmumiem, lai palīdzētu tiem arvien veiksmīgāk integrēt šos aspektus uzņēmumu ikdienā,” par konferences galvenajiem mērķiem stāsta projekta vadītāja Agnese Trofimova, piebilstot, ka visa projekta gaitā būs pieejami arī desmit atbalsta vebināri.

Pieskaroties praktiskiem ieteikumiem, viens no konferences dalībniekiem, Digitālās drošības centra valdes loceklis Elviss Strazdiņš pauž: “Darba devējiem ir jāievieš iekšēji noteikumi, piemēram, elektronisko parakstu lietošana un divu faktoru autentifikācija, kuri apstādinās lielāko daļu uzbrukumu. Svarīgi ir, ka darba devējs nodrošina regulāru darbinieku apmācību par iekšējo drošības politiku, kā arī drošību kopumā.” Konference sāksies plkst. 10.00, un tā tiks pārraidīta tiešsaistē - LDDK Facebook lapā, Youtube platformā, kā arī ziņu portālā TVNET. Reģistrēšanās konferencei un tās aktuālā darba kārtība pieejama LDDK mājaslapā.

Konference tiek organizēta Eiropas Komisijas projekta “Latvijas darba devēji zaļajai un digitālajai pārejai” (projekta ID: 101102266 (LDDK_GDT)) ietvaros. Tā galvenais mērķis ir LDDK atbalsts ES sociālā dialoga rezultātu

ieviešanai Latvijā un atbalsts nozarēm digitālās un zaļās pārejas un pielāgošanās procesiem. Šim projektam ir trīs galvenās aktivitātes: digitalizācijas ieviešana darba vidē, atbalsts nozarēm zaļajā pārveidē, kā arī - komunikācija par ES sociālā dialoga rezultātiem. Plašāk ar projekta mērķiem un aktivitātēm var iepazīties šeit.

Projekts tiek īstenots no 2023. gada 1. septembra līdz 2025. gada 28. februārim. Tā asociētais partneris ir BusinessEurope.

Projekta ietvaros īstenoto aktivitāšu ieguvēji būs LDDK biedri, 98 nozaru līderi – uzņēmumi, kas nodarbina vairāk nekā 50 darbiniekus – un 60 nozaru un reģionālās uzņēmēju asociācijas un federācijas, kas nodarbina 44% no visiem Latvijas darba ņēmējiem.

DARBA KĀRTĪBA

10.00-10.30 Konferences atklāšana: moderatore Māra Sleja Uzruna: Andris Bite, LDDK prezidents Uzruna: Kaspars Melnis, Klimata un enerģētikas ministrs Uzruna: Zane Petre, Eiropas Komisijas pārstāvniecības Latvijā vadītāja

1. daļa

10.30-10.50 AKTUALITĀTES DIGITALIZĀCIJĀ UN ZAĻAJĀ PĀRĒJĀ EIROPAS REĢIONĀ “No zaļas un digitālas domāšanas uz rīcībām politiku ieviešanai” Kaspars Gorkšs, LDDK ģenerāldirektors “Vadīt divējādo pāreju: dodamies zaļajā un digitālajā virzienā” Kumi Kitamori, OECD vides direktorāta direktora vietniece (Francija)

2. daļa DIGITALIZĀCIJA. MĀKSLĪGĀ INTELEKTA IETEKME UZ DARBA VIDI

10.50-11.40 “Drošības kultūras veidošana” Elviss Strazdiņš, Digitālās drošības centra valdes loceklis “BusinessEurope par digitālās ekonomikas attīstību nākamajā politikas ciklā 2024-2029” Svetlana Stoilova, BusinessEurope padomniece iekšējā tirgus jautājumos (Beļģija) “Mākslīgais intelekts darbavietā - izaicinājumi un iespējas” Kristian Bjørnskov Thormann, Dānijas Darba devēju konfederācijas padomnieks (Dānija) “Sniegums un ietekme” Chris Thalinger, Agrākais programmēšanas inženieris Twitter, Oracle, Sun (Austrija) “Inovācijas un digitalizācija. Latvijas pieredzes stāsts”

Ingmārs Pūķis, Latvijas Mobilais Telefons SIA viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos

11.40-12.30 Ekspertu paneļdiskusija Gatis Ozols, Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas valsts sekretāra vietnieks Marina Volkova, airBaltic Talantu piesaistes un attīstības komandas vadītāja Pauls Jansons, Tet Mākslīgā intelekta attīstības daļas direktors Ēvalds Urtāns, RTU Mākslīgā intelekta un sistēmu inženierijas katedras pētnieks, Ventspils augstskolas asociētais profesors, uzņēmējs Ingmārs Pūķis, Latvijas Mobilais Telefons SIA viceprezidents mārketinga un biznesa attīstības jautājumos

12.30-13:30

3. daļa

Pārtraukums, pusdienas ZAĻĀ PĀREJA. ENERĢĒTIKAS STRATĒĢIJA: TEHNOLOĢIJU INOVĀCIJAS

13.30-14.10 “Igaunijas zaļās tehnoloģijas: universitāšu sadarbība ar privātajiem uzņēmumiem” Ragmar Saksing, Tallinas zinātnes parks “Tehnopol”, Greentech sektora vadītājs (Igaunija) “Investīcijas ilgtspējīgos risinājumos un digitalizācijā - ieguvums uzņēmumam” Jevgenijs Ivanovs, Swedbank valdes loceklis, Uzņēmumu pārvaldes vadītājs “Inovāciju vide un attieksme pret tām” Guna Soloveja, Tet, Pētniecības un biznesa izaugsmes nodaļas vadītāja “Zaļā pāreja: no saukļiem uz rīcību” Arta Dimbiere, LDDK Klimata un enerģētikas eksperte

14.10-14.50 Ekspertu paneļdiskusija Gunārs Valdmanis, Klimata un enerģētikas ministrijas enerģijas tirgus departamenta direktors Jevgenijs Ivanovs, Swedbank valdes loceklis, Uzņēmumu pārvaldes vadītājs Guna Soloveja, Tet, Pētniecības un biznesa izaugsmes nodaļas vadītāja Kaspars Gorkšs, LDDK ģenerāldirektors

14.50-15.00 Konferences noslēgums

Tiešraidi iespējams skatīties arī angļu valodā.

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu