Minētās darbības pēc skinheda subkultūras pārstāvja uzdevuma filmēja ar mobilo telefonu viņa draudzene, pēc kā šis video tika ievietots sociālo mediju platformās.
2024. gada 20. aprīlī Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes 5. biroja 1. nodaļas amatpersonas sadarbībā ar Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes Kriminālpolicijas pārvaldes amatpersonām, Galvenās Kārtības policijas pārvaldes Speciālo uzdevumu bataljonu un ciešā sadarbībā ar Valsts drošības dienesta amatpersonām aizturēja vairākus skinhedu subkultūras pārstāvjus.
Skūtgalvji jeb skinhedi, saīsinājumā arī vienkārši skini, ir subkultūra.
Subkultūra ir samērā pastāvīga garīgo un materiālo vērtību sistēma kādas kultūras ietvaros, kas dažkārt izveidojusies kā pretnostatījums sabiedrības valdošajai kultūrai un ko vairākums uzskata par mazvērtīgāku vai par kaitīgu.
Subkultūras sekotāji savu piederību parasti apliecina ar noteiktu stilu – apģērbā, uzvedībā un valodā. Skinhedu subkultūra iedalās sīkākos virzienos, kas atšķiras pēc saviem uzskatiem par atsevišķam tēmām.
NS skinhedu pārstāvji piekopj nacionālsociālistisko ideoloģiju (neonacismu), un tas ir viens no skinhedu subkultūras virzieniem.
NS skinhedu īpašais kults veidojas ap Ādolfa Hitlera personību un dažiem citiem nacionālsociālistiskās kustības līderiem.
NS skinhediem ārējam izskatam ir būtiska nozīme viņu pašu identificēšanai, galvenās pazīmes izskatās šādi: skūta galva vai ļoti īss matu griezums, gaiši zili džinsi, īsas, melnas un tumši zaļas jakas ar "rāvējslēdzēju" bez apkakles – "bomberi", militārais formastērps vai atsevišķi tā elementi, nacistu simbolika, uzšuves, nozīmītes, smagi gari zābaki, arī militārie, visbiežāk melnā krāsā.
Šobrīd abos kriminālprocesos tiek veiktas kriminālprocesuālās darbības, kratīšanas vairākās dzīvesvietās, un ir iegūta informācija par iespējamiem vēl citiem noziedzīgiem nodarījumiem, ko veikuši skinhedu subkultūras pārstāvji.
Valsts policija atgādina, ka neviena persona netiek uzskatīta par vainīgu, kamēr tās vaina noziedzīga nodarījuma izdarīšanā netiek pierādīta likumā noteiktajā kārtībā.