Vienlaikus ASV palīdzība ļaus Ukrainai turpināt samazināt Krievijas militāro potenciālu, dodot triecienus, jo Ukraina ir izvēlējusies stratēģiju aiziet totālā aizsardzībā un mēģināt slāpēt Krievijas uzbrukumu jaudu.
"Iespējams, daudz ko mēs nezinām, tāpēc jāskatās kādas būs izmaiņas karadarbības zonā," piebilda eksperts.
Eksperts arī norādīja, ka laiks bruņojuma apgūšanai un loģistikai nebūs liela problēma, jo Ukraina saņems bruņojuma sistēmas, kuras jau līdz šim apgūtas.
TVNET jau ziņoja, ka ASV republikāņu kontrolētā Pārstāvju palāta sestdien nobalsoja par likumprojektu, kas paredz piešķirt ilgi aizkavēto palīdzību Ukrainai.
Palīdzība Ukrainai ir apvienota kopējā paketē ar palīdzību arī Izraēlai un Taivānai. No kopējās summas - 95 miljardiem dolāru, ko paredz šī pakete, Ukrainai paredzēts atvēlēt 61 miljardu dolāru.
Iepriekš publicētais likumprojekts paredz, ka no nepilna 61 miljarda dolāru paketes apmēram 23 miljardi tiks novirzīti ASV bruņojuma arsenālu papildināšanai, apmēram 14 miljardi dolāru paredzēti bruņojuma iepirkšanai Kijivai, bet 11 miljardus dolāru paredzēts novirzīt ASV militārajām operācijām reģionā.
Pēc Pārstāvju palātas apstiprinājuma likumprojektiem, tie tiks nosūtīti Senātam kā vienota pakete. Senatori ir solījuši nekavēties ar likumprojektu atbalstīšanu un arī prezidents Džo Baidens ir solījis, ka steidzami tos parakstīs.
Atbalsts Kongresa apakšnamā nozīmē, ka ir pārvarēts lielākais šķērslis Baidena prasībai par finansējumu atbalstam Ukrainai, kuru prezidents pirmo reizi izteica oktobrī, kad Ukrainas bruņojuma rezerves sāka izsīkt.