Ja vēlas nēsāt kontaktlēcas, svarīgi, lai acis būtu veselas, labi apasarotas un cilvēks uzņemtu pietiekami daudz ūdens. Ja redze nav vājāka par aptuveni piecām dioptrijām, to var labi koriģēt ar brillēm, taču jebkurā gadījumā kontaktlēcām ir savas priekšrocības, piemēram, tās nekropļo attēlu, nodrošina plašāku redzeslauku, netraucē aktīvās nodarbībās, nespiež degunu un neaizsvīst. Tiesa, arī rūpes un izdevumi lielāki nekā par brillēm – tās atbilstīgi jākopj un pēc noteikta laika jāmaina.
Populārākās optikas veikalos nopērkamās kontaktlēcas ir:
- Dienas kontaktlēcas;
- Plānveida nomaiņas kontaktlēcas (mēneša un divu nedēļu).
Popularitātes ziņā pieprasītākās ir mēnesi nēsājamās kontaktlēcas no silikona hidrogēla. Tās ir piemērotas cilvēkiem, kas ik rītu un vakaru ir gatavi pedantiski rūpēties par lēcu kopšanu, glabāšanu, tīrīšanu un lietošanu.
Ir lēcas, kuras drīkst atstāt acīs arī pa nakti. Taču, ja ir kaut mazākais diskomforts, lēcas noteikti jāizņem un jāpārbauda. Ja ražotājs norādījis, ka lēcu drīkst atstāt arī pa nakti, to drīkst darīt ar nosacījumu, ja redzes speciālists ir novērtējis, ka acis jūtas nevainojami un nav ne mazāko sūdzību. Silikona hidrogēla lēcas nodrošina lielāku skābekļa caurlaidību un ir ''elpojošākas'', taču, atstājot lēcas acīs uz nakti, ir ļoti būtiski veikt regulāras kontroles redzes pārbaudes, lai novērtētu, vai acīm netiek kaitēts.
Izvēloties vienas dienas lēcas, nav jāuztraucas, vai tās tiks notīrītas un pietiekami higiēniski apstrādātas, tādēļ tas ir īpaši piemērots risinājums jauniešiem. Kaut gan dienas lēcas ir nedaudz dārgākas, toties atkrīt tēriņi par kopšanas līdzekļiem, jo vakaros tās vienkārši izmet un no rīta liek jaunas.