Dažas aktuālās tendences parādījās jau pērn, citas uzplaukušas no jauna, taču kopumā tapešu stilu šogad varētu raksturot kā drosmīgu: tās kalpo kā telpas iemītnieka individualitātes un personības atspulgs. Apdarē izmantojot tapetes, iespējamas rotaļas ar telpiskumu. Piemēram, vienādas krāsas vai raksta tapetes uz sienām visā telpā spēj radīt dziļuma un bezgalības sajūtu. Gaitenis, kas rotāts ar tādām pašām tapetēm kā telpa, uz kuru tas ved, šķitīs garāks un vizuāli saplūdīs ar lielāko telpu (šādā gadījumā labāk izvēlēties klusinātu vai smalka raksta dizainu).
Galvenais – izvēlēties īstās
Attīstoties tehnoloģijām, tapetes kļuvušas funkcionālākas. Piemēram, plašāks kļuvis noņemamo tapešu klāsts, kas krietni atvieglo to nomaiņas procesu un ļauj brīvi uzelpot arī tiem, kuri apdares darbus veic pirmo reizi. Lieliska alternatīva tā ir īrētos mājokļos, kur veikt paliekošas pārmaiņas nav vēlams.
Savukārt vannasistabas tapetes ir teicama alternatīva, kas ļauj ieviest krāsas un rakstus telpā, nebaidoties no liela gaisa mitruma. Tās ir viegli tīrāmas un var pārvērst pat visnecilāko vannasistabu īstā mākslas darbā. Saprotams, var izmantot arī parastas tapetes, taču būtiski ņemt vērā, ka tām nevajadzētu nonākt tiešā saskarē ar ūdeni.
Lai varētu aprēķināt nepieciešamo tapešu daudzumu, jāpārliecinās par precīziem iecerētās tapetes parametriem un jāizmēra katras sienas platums un augstums. Ja plānots aplīmēt vairākas sienas vienādā augstumā, jāsaskaita visi platumi un jārēķinās ar vienu augstumu. Lai noteiktu, cik daudz tapešu nepieciešams, sienas platums jāizdala ar loksnes platumu un pēc tam jāreizina ar sienas augstumu. Piemēram, pērkot metru platas tapetes telpai ar 8 metrus platu un 3 metrus augstu sienu, vajadzēs 24 metrus tapešu.