Improvizācijas teātra “Divas” dalībniece un pasākumu vadītāja Elīna Geida "Ascendum" rīkotās demokrātijas kampaņas ietvaros stāsta par savu ceļu no neproduktīvas sūdzēšanās uz taustāmiem rezultātiem un to, kā pati savā ikdienā mācās labas sarunāšanās prasmes.
"Es atbalstu sūdzēšanos! Jo, pat ja tā sākotnēji ir neproduktīva, tā tomēr norāda uz to, ka cilvēkā vēl ir dzirksts un griba kaut ko mainīt.
Bet kāda ir produktīva sūdzēšanās? Tāda, ja pēc kārtīgas izcepšanās seko jautājumi. Kāds ir plāns? Ko es varu darīt? Kā varu mainīt lietas uz labu?
Arī es pati esmu bijusi cilvēks, kurš sūdzas daudz un neproduktīvi, bet es atradu savu ceļu.
Iestājos biedrībā
Mana sāpe vienmēr ir bijusi cilvēktiesības, vienmēr esmu “cepusies” par nevienlīdzību, īpaši par LGBTQ+ jautājumiem. Pirms apmēram astoņiem gadiem daudz sūdzējos, bet pati īsti nesapratu, ko ar to darīt. Kādas dzirdīgas ausis mani sadzirdēja un tiku uzaicināta uz biedrības “Mozaīka” valdes vēlēšanām. Mani ievēlēja valdē, kurā esmu joprojām.
Viens no lielajiem notikumiem, kopš esmu pievienojusies šai organizācijai, ir pieņemtais Dzīvesbiedru likums, tāpat nozīmīgas pārmaiņas notikušas ikgadējā praida kontekstā.
Praida organizatoriem pievienojos 2018. gadā. Tie, kas tur bijuši kopš paša sākuma 2006. gadā, protams, redz vislielākās pārmaiņas, bet arī šajos pēdējos gados tās bijušas diezgan ievērojamas. Kad sāku, bija ilgi jālūdzas pēc atbalsta, daudz un dažādus mūziķus jāpierunā uzstāties gandrīz bez atalgojuma, tagad tas ir mainījies – ir cilvēki, kuri paši piesakās un ļoti grib atbalstīt šo pasākumu. Ir tāls ceļš noiets. Kā teica mani kolēģi – ja pirmajā praidā bija trīs tūkstoši protestētāju, tad pēdējā to bija tika trīs.