Aprīlī saņemtās ziņas Kijivā neapšaubāmi tika uzņemtas ar atvieglojumu, bet Kremlī – ar bēdām. ASV Kongress beidzot pārtrauca sešus mēnešus ilgušo bloķēšanu un apstiprināja jaunu militārās palīdzības paketi Ukrainai (kā arī Izraēlai un Taivānai). Un šis izrāviens notika tikai dažas dienas pēc tam, kad arī ES līderi apņēmās sniegt vēl lielāku atbalstu papildus nesen apstiprinātajām apjomīgajām palīdzības paketēm. Tas, kāds būs šis atbalsts, vēl tiks precizēts, taču Vācija jau ir apsolījusi vēl vienu pretgaisa aizsardzības sistēmu "Patriot" – vienu no galvenajām tehnoloģijām, kas neļāva Krievijai iegūt izšķirošu pārsvaru –, un mudinājusi citas ES dalībvalstis palīdzēt stiprināt Ukrainas pretgaisa aizsardzību.

Atbalsts ir ļoti nepieciešams. Ukraina ir pārdzīvojusi grūtus mēnešus. Tā kā pagājušajā gadā ļoti gaidītais militārais pretuzbrukums nedeva tikpat kā nekādus rezultātus, ASV nespēja vienoties par vēl vienu palīdzības paketi smagi iedragāja ukraiņu uzticību un cīņassparu. Ukrainas munīcijas daudzums samazinājās, jo Kremlis pastiprināja raķešu uzbrukumus valsts rūpniecības un enerģētikas infrastruktūrai.

Situācijai Ukrainā kļūstot arvien drūmākai, Kremlis varēja lepoties ar propagandas uzvaru. Lai gan daudzi krievi vēlas izbeigt karu, prezidents Vladimirs Putins varēja viņus iedrošināt, ka Rietumu gribasspēks palīdzēt Ukrainai sarūk. Ne vien Krievijas munīcijas ražotnes turpina darboties, bet arī Donaldam Trampam ir labas izredzes uzvarēt ASV prezidenta vēlēšanās un nākamā gada sākumā atgriezties Baltajā namā. Sava veida Krievijas uzvara šķita rokas stiepiena attālumā.