Salīdzinot ar lielāko daļu augu, zemenes ir jāmēslo mazāk. Īpaši jāuzmanās ar slāpekli saturošiem mēslojumiem, jo tad zemenājiem ogu ražas vietā var sakuplot lapas.
Izvēloties mēslojumu, jāņem vērā, ka zemenes ir jutīgas pret hloru un augstu sāļu koncentrāciju augsnē, tādēļ labākā izvēle būs fosforu un kāliju saturoši mēslojumi.
Parūpēties par puķu dobēm
Šis ir labākais laiks, lai pamodinātu savas puķu dobes. Ja tas nav paveikts jau aprīlī, vajadzētu atbrīvot visus sasegtos augus, piemēram, rozes. Noziedējušajām tulpēm jānogriež ziedkāti. Ja pavasaris ir sauss, puķu dobes ir jāsāk laistīt.
Daudzgadīgos augus maijā ir ieteicams pabarot ar slāpekli saturošu mēslojumu.
Maijā var dalīt un pārstādīt ziemcietes: hortenzijas, astilbes, hostas u.c. Viengadīgās un daudzgadīgās puķes, iesilstot augsnei, jau var sēt tieši dobēs. Droši var sēt puķuzirņus, amarantu, magones, kosmejas, rudzupuķes, cinnijas, asteres, kliņģerītes, saulespuķes, alises, rudbekijas, helēnijas un ehinacejas. Uz mēneša beigām ārā var izstādīt petūniju, lobēliju, verbēnu un citu puķu stādus, beidzot atbrīvojot no tiem mājokļa palodzes.
Sēt un stādīt dārzeņus un zaļumus
Šomēnes jāpaspēj iesēt lielāko daļu dārzeņu un pakāpeniski pārstādīt stādus uz pastāvīgu vietu dārzā.
Maija pirmajā pusē jau var sēt aukstumizturīgus kultūras: dilles, pētersīļus, redīsus, spinātus, salātus, zirņus, burkānus, kā arī pavasara ķiplokus.
Sīpolus ātrai ēšanai un loku ieguvei ārā var stādīt jau aprīļa sākumā, tiklīdz temperatūra pieturas virs +5 ºC. Tomēr sīpolu ražai ieteicams nogaidīt līdz brīdim, kad temperatūra ir stabili ap +10 ºC. Sīpolus var stādīt no aprīļa beigām līdz maija beigām.