Latvijas Ārlietu ministrija norāda, ka tikšanās laikā ar Gruzijas parlamenta priekšsēdētāju Šalvu Papuašvili, premjerministru Irakliju Kobahidzi un ārlietu ministru Ilju Darčiašvili ārlietu ministre aicināja apturēt likumprojekta par ārvalstu ietekmes caurskatāmību virzību un atgriezties pie iekļaujoša, demokrātiska dialoga ar nevalstiskajām organizācijām un sabiedrību kopumā. Tāpat ir svarīgi ieklausīties starptautisko partneru viedoklī, tikšanās laikā uzsvēra Braže.
Likumprojektu virza Gruzijas valdošā partija "Gruzijas sapnis". Likums paredz, ka nevalstiskajām un plašsaziņas līdzekļu organizācijām, kas saņem vairāk nekā 20% ārvalstu finansējuma, būs jāreģistrējas kā organizācijām, kas "darbojas ārvalsts interesēs". Šī frāze ir vienīgā atšķirība salīdzinājumā ar pagājušajā gadā atsaukto projektu, kurā bija teikts, ka šīm organizācijām jāreģistrējas kā "ārvalstu ietekmes aģentiem".
Likumprojekts līdzinās Krievijas "ārvalstu aģentu" likumam, ar kura palīdzību Krievijā tikuši apkaroti neatkarīgie mediji un nevalstiskās organizācijas. Šī un vēl citu uz vārda brīvību vērstu likumu piemērošanas rezultātā Krievijā faktiski vairs nepastāv pilsoniskā sabiedrība.
Gruzijas parlamentā pieņemto likumprojektu nosodījušas ASV, Eiropas Savienība, NATO un nevalstiskās organizācijas.