Savu vainu atzinušais amerikānis Bujanovskis stāstījis, kā 2021. gadā viņš kopā ar Robertsonu Krievijas Federālajam drošības dienestam (FSB) kontrabandas veidā nogādāja salabotu satiksmes brīdinājumu un sadursmju novēršanas sistēmu (TCAS) – avārijas iekārta ieslēdzas pati un liek lidmašīnai automātiski pacelties augstāk, lai izvairītos no iespējamas sadursmes. Amerikāņi no iekārtas noņēmuši uzlīmi, ka tas ir FSB īpašums. Pēc saņemšanas no ASV uzņēmuma, kas iekārtu laboja, uzlīme atlikta atpakaļ un nosūtīta FSB. Bujanovskis apstiprinājis, ka viņa partneris un arī sabiedrotais Latvijā šādus darījumus turpinājis arī pēc tam, kad Krievija iebruka Ukrainā. Un rūpīgi slēpis savas aktivitātes.
Ģenerālprokuratūrā 10.maijā saņemts oficiāls ASV izdošanas pieprasījums. Šobrīd ir sākta izdošanas procedūra, kas var izvērsties ne tikai nedēļu, bet pat mēnešu garumā.
Mārcis Viļums, prokurors: “Pēc viņa izdošanas lūguma tiek piemērots apcietinājums, un šobrīd jau 20 dienu laikā ir pieņemts pirmais lēmums, tas ir, lēmums par pieļaujamību, tālāk tas tiek iztulkots, nosūtīts personai, kas atrodas ieslodzījuma vietā. Un tālāk materiāli tiek nodoti kriminālprocesa kārtībā Ģenerālprokuroram, lai pieņem lēmumu par izdošanu. Tos virzu es ģenerālprokuroram. Tālāk ģenerālprokurors izvērtē, vai nodot papildu pārbaudei vai atteikt izdošanu, vai pieņemt lēmumu par izdošanu. Savukārt tas lēmums jau tiks nosūtīts personai, kuru persona varēs pārsūdzēt Augstākajā tiesā. Un faktiski process ir sācis tādu normālu un ātru gaitu no prokuratūras viedokļa, jo sākotnēji, sagaidot pagaidu apcietinājumu lūgumu, 60 dienas bija nepieciešams gaidīt izdošanas apcietinājumu, jo persona nepiekrīt izdošanai. Līdz ar to ir gatava šeit izmantot savas tiesības un pārsūdzēt arī lēmumu par viņa izdošanu.”