Kurš gan negrib visu savu dzīvi pavadīt labklājībā. Kamēr nodrošinām sevi ar darbā gūtajiem ienākumiem, viss ir iespējams. Bet kas notiek, kad beidzam darba gaitas un jāsāk iztikt no pensijas? Sievietes Latvijā ir pakļautas lielākiem nabadzības riskiem pensijas vecumā nekā vīrieši. Izskaidrojums tam ir meklējams statistikas datos – dzīves ilgums sievietēm ir par aptuveni 10 gadiem lielāks nekā vīriešiem, tāpēc arī bieži vien pensionāres paliek vienas. Kā palielināt savu pensijas kapitālu un materiāli nodrošināt sevi lielākā vecumā, atbild bankas "Citadele" eksperte.
Dzīvildze ir tikai viens no iemesliem, kāpēc sievietes pēc aiziešanas pensijā var izjust finansiālas grūtības. Sievietēm parasti ir arī mazāks darba stāžs, kas ir saistīts ar bērnu kopšanas atvaļinājumiem un ar bērniem saistītām slimības lapām. Būtisks iemesls ir arī atalgojums, kas sievietēm mēdz būt mazāks salīdzinājumā ar vīriešiem.
Visi šie faktori ilgtermiņā negatīvi ietekmē pensiju – sievietēm var nākties iztikt ar mazāku līdzekļu apjomu nekā vīriešiem.
Svarīgs aspekts ir arī lielais laulības šķiršanu skaits Latvijā – šobrīd ir ap 40 tūkstošiem alimentu nemaksātāju, kas nozīmē, ka sievietēm jau tagad ir lielāki izdevumi nekā vīriešiem.
Ja visas rūpes par bērniem gulstas uz sievietes pleciem, samazinās iespējas veikt pietiekamus uzkrājumus. Tas vistiešākajā veidā palielina nabadzības risku pensijas vecumā.
Centrālās Statistikas pārvaldes dati liecina, ka pēc 65 gadu vecuma sasniegšanas nabadzības riskam ir pakļautas 44,8% sieviešu un 30,4% vīriešu.