"Bieži dzirdam par situācijām, kad, iegādājoties transportlīdzekli, tā pārdevējs nelabprāt sniedz informāciju par patieso spēkrata stāvokli, nepastāstot, ka tam ir bijuši bojājumi. Nereti šādi automobiļi ir pēc nopietniem ceļu satiksmes negadījumiem. Vizuāli auto izskatās nevainojami, taču tā iegāde var radīt neparedzētas papildizmaksas jaunajam īpašniekam vai pat būt bīstams ekspluatācijā, apdraudot pašu vadītāju, pasažierus un citus satiksmes dalībniekus," stāsta LTAB valdes loceklis Juris Stengrevics.
LTAB mājas lapā un lietotnē LTAB OCTA var iegūt datus par reģistrētajiem (kopš 1997.gada) OCTA gadījumiem, kas notikuši gan Latvijas teritorijā, gan ārvalstīs, par periodu, kad transportlīdzeklis ir reģistrēts Latvijā.
"Gadījumā, ja konkrētais spēkrats ir negadījumā cietusī puse, datu pasūtītājs iegūs informāciju arī par atlīdzības izmaksas lielumu, pēc kā būs iespējams novērtēt avārijas un tās rezultātā nodarīto zaudējumu apmēru," skaidro Stengrevics. Lai iegūtu vēlamo informāciju par spēkrata negadījumu vēsturi, autoīpašniekam nepieciešams zināt tikai transportlīdzekļa reģistrācijas numuru.
LTAB nodrošinātie pakalpojumi tāpat sniedz bezmaksas informāciju par konkrētā īpašnieka OCTA polisēm un OCTA apdrošināšanas gadījumiem, kas pieteikti apdrošinātājiem. Savukārt, ja noticis satiksmes negadījums, LTAB mājas lapā iespējams atrast padomus Saskaņotā paziņojuma aizpildīšanai, uzzināt negadījumā iesaistīto spēkratu apdrošinātāju un citu informāciju. Lietotnē LTAB OCTA tāpat iespējams elektroniski aizpildīt Saskaņoto paziņojumu.
Lai informētu potenciālo lietoto auto pircējus par riskiem, kas iespējami, nepietiekami izvērtējot spēkrata tehniskos un negadījumu vēstures datus, kā arī stāstītu par iespējām tos noskaidrot, LTAB maijā īsteno informatīvo kampaņu "Pirms pērc - pārbaudi!".