"Mazu pūslīti noteikti nevajag vieglprātīgi pārdurt vai noplēst ādu virs pūslīša. Tur sakrājies šķidrums pamazām uzsūksies pats," uzsver farmaceite. "Pārdurt var vienīgi tad, ja tulzna ir izveidojusies ļoti liela un pati nav pārsprāgusi, radot vēl lielāku diskomfortu. To var mazliet iešķelt un šķidrumu izlaist. Pārdurtu tulznu noteikti jādezinficē. Ja tulzna izveidojusies ļoti liela un sāpīga, noteikti ieteicams vērsties pie ārsta."
Kad tulzna ir apkopta, tā jāārstē. "Var uzlīmēt speciālu gela vai silikona prettulznu plāksteri ar hidrokoloīda slāni, kas ne tikai aizsargā no berzes un mazina sāpes, bet uztur arī mitrumu, kas veicinās dzīšanas procesu." Plāksteri pieejami dažādos izmēros papēžiem un pirkstiem.
"Lai aprūpētu brūci, var izmantot arī dzīšanu uzlabojošus gelus vai ziedes, kas satur, piemēram, dekspantenolu, hialuronskābi vai citas vielas," iesaka farmaceite.
Ja pie rokas nav speciāls plāksteris, tad izmanto ierasto, tikai uzlīmē to tā, lai pūslītis nav saspiests plākstera vidusdaļā, bet nedaudz pacelts.
Ja tulzna ir uzberzta, esi pacietīgs un mēģini atstāt to mierā. Lielākā daļa tulznu sadzīst pašas vienas līdz divu nedēļu laikā.
Neatkārto darbību, kas izraisīja tulznu, kamēr tā nav sadzijusi! "Atceries, spiediens un berze ir jānovērš, plāksteris ir domāts tikai brūces pasargāšanai no infekcijas iekļūšanas tajā. Plāksteris nav iespēja turpināt valkāt, piemēram, neērtās kurpes," skaidro farmaceite.
Raksts tapis sadarbībā ar "Apotheka".