Aizvadītās nedēļas Krievijas propagandas vēstījumi centrējās ap Sanktpēterburgā notikušo ekonomikas forumu, kurā piedalījās arī Krievijas diktators Vladimirs Putins. Plaši tika atspoguļota viņa preses konference ar masu mediju galvenajiem redaktoriem, tostarp arī no "nedraudzīgajām valstīm".
Valdošais ideoloģiskais tonis ir optimisma un kareivīgas agresijas sajaukums, uzsverot, ka Krievija ir vienīgā lielvara, kas var pasauli izglābt no Rietumus pārņēmušā "kodolneprāta". Šāda retorika ir īpaši ciniska tādēļ, ka Krievija ir vienīgā kodollielvara, kas vispār runā par iespējamu kodolieroču izmantošanu. Neviena cita valsts pat pieļāvuma formā par to nav ieminējusies, tostarp arī pašaizsardzības kontekstā nē.
Līdztekus Putins un viņu apkalpojošais ideoloģiskais galms uzsvēra, cik labā stāvoklī ir Krievijas ekonomika un ka tā attīstoties daudz straujāk nekā Rietumos. "Putins ir liels meistars optimisma pārdošanā, un tā ir vesela stratēģija - mūsdienās Krievijā optimisms ir oficiālā reliģija un obligāta valsts ideoloģija," laikrakstam "New York Times" sacīja Kirils Rogovs, bijušais Krievijas valdības padomnieks, kurš tagad vada domnīcu "Re: Russia". Viņš norādīja, ka daudzus pozitīvos ekonomiskos rādītājus nosaka milzīgie valdības izdevumi aizsardzības nozarei.
Taču tam ir arī nozīmīgas blaknes, no kurām galvenā ir inflācija un ekonomikas pārkaršana. Līdztekus jāatzīmē, ka izdevumi aizsardzībai notiek uz citu nozaru rēķina un nekādā veidā neuzlabo iedzīvotāju materiālo labklājību. Gluži otrādi, straujās inflācijas dēļ tā pasliktinās.