Galu galā tas ir gan par to, ka Rīgā ir gaidīti gan LGBTK+ cilvēki, gan, ka Rīga ir daļa no Eiropas, iestājas par cilvēktiesībām, pret vardarbību un pret diskrimināciju. Tas palīdz gan mūsu cilvēkiem justies droši, gan uzrunāt tūristus, gan investorus," tā Kļaviņš.
Jau vēstīts, ka Kļaviņš iepriekš vērsies pie Rīgas mēra Viļņa Ķirša (JV) ar aicinājumu izkārt varavīksnes karogu pie Rīgas rātsnama - kā tas bija izkārts 2023.gadā.
Deputāts saņēmis atbildi no Rīgas mēra, ka tolerance un koleģialitāte esot vērtības, kuras mērs ievērojot arī savā darbā. Tomēr, apzinot pārējo Rīgas domē ievēlēto deputātu frakcijas, Ķirsis neesot saņēmis atbalstu karoga izkāršanai.
Ķirsis aicina respektēt kolēģu viedokli, taču uzsver, ka galvaspilsēta ir nelokāma savā apņēmībā attīstīties par iekļaujošu un tolerantu pilsētu.
Kļaviņš tviterī Rīgas domes koalīciju nosaucis par homofobijas koalīciju, norādot, ka tā LGBTK+ cilvēkus atbalstot tikai vārdos, bet ne darbos.
Tikmēr "Par" izpilddirektors Miks Celmiņš sociālajos medijos norāda, ka varavīksnes karogs tikšot izkārts pie valdības nama, jo esot jāatzīmē, ka pieņemti astoņi likuma grozījumi partnerattiecību reģistrēšanai. Tas, viņaprāt, arī došot stimulu arī citviet Latvijā šādus karogus izkārt.
Arī pie Satiksmes ministrijas izkārts praida karogs.
TVNET jau ziņoja, ka iepriekš Rīgas mēra Mārtiņa Staķa (P) laikā 2003 gadā "Riga Pride" laikā pie Rātsnama varavīksnes karogs tika izkārts, savukārt Staķis saņēma pārmetumus no koalīcijas partneriem par šādu rīcību.