Partijā “Progresīvie” gan secina, ka Krievijas tuvums Latgalē šobrīd ir galvenais dienaskārtības jautājums un jāsaprot – ko ar to darīt. Partijas valdes locekle Mairita Lūse secina, ka Latgalē cilvēki Krieviju jūt krietni tuvāk, nekā mēs šeit Rīgā.
“Viņi to jūt gan kā apdraudējumu, gan arī ierastā dzīvesveida, kas līdz šim nozīmēja braukšanu uz Krieviju, produktu vešanu no Krievijas apdraudējumu. Tas ir cilvēkiem tepat kaimiņos un viņi jūt, ka viņiem šis ceļš tagad ir nogriezts. Viņi reizē jūtas apdraudēti un ierobežoti, un šīs abas divas sajūtas, tās ir jālīdzsvaro,”
Latgales iedzīvotāji arī runājot ar žurnālistiem gan pauda, ka daudzas partijas aģitācijas laikā nemaz tur īsti nav manītas. Pašās partijās apgalvo pretējo – uz Latgali braukuši. Turklāt plānojot tur savu klātbūtni palielināt arī turpmāk. “Jā, ir potenciāls Latgalē, ir ļoti aktīvi jāstrādā Latgalē, un šādi tādi pirmie soļi no partijas puses jau ir sperti,” saka Mūrniece, gan neatklājot, kā tieši Nacionāla apvienība plāno uzrunāt vairāk cilvēku šajā Latvijas daļā.
Arī pašā Latgalē situācija gan atšķiras. Daugavpilī partijas, kas pārvarējušas 5% barjeru, visas, izņemot “Jauno Vienotību”, lielā mērā balstās uz krievu valodā runājošo vēlētāju (“Saskaņa” – 35,81%, “Latvija pirmajā vietā” – 11,43, “Stabilitātei!” – 10,35%. “Jaunā vienotība” – 7,68%, “Suverēnā vara” – 7,01%, “Centra partija” – 6,68%”). Tikmēr Rēzeknē otrajā vietā ir Nacionālā apvienība. Bet līderpozīcijās ir nevis Saskaņa, bet “Latvija pirmajā vietā”, kas neilgi pirms velēšanām tur paziņoja par sadarbību ar bijušos mēru Aleksandru Bartaševiču. “Mums ir tieši tādi paši plāni pa visu Latviju,” par šādu apvienošanos ar vietējiem politiķiem, īpaši nākamo vēlēšanu kontekstā, saka LPV valdes loceklis Edmunds Zivtiņš. Pārējā Latvijā šai partijai gan veicās sliktāk, un arī kļūdas tā vērtēšot. Taču kopumā rezultāts esot, jo mandāts iegūts.