Protams, pat ja esi uzmanīgs, uguns un karstu virsmu klātbūtne ir neizbēgama, tāpēc savā "festivāla aptieciņā" noteikti ieliec kādu piemērotu līdzekli. "Pirmā palīdzība ir nekavējoties apdeguma vietu skalot zem auksta ūdens. Pēc tam uz brūces uzklāj speciālu līdzekli. Pret nelieliem apdegumiem aptiekā pieejami līdzekļi gan aerosola un putu, gan ziedes veidā. Atcerieties, ka lielāka apdeguma gadījumā noteikti uzreiz jāmeklē medicīniskā palīdzība!" Farmaceite norāda, ka nekādā gadījumā nevajag izmantot "tautas metodes" - ziest skābo krējumu vai eļļu.
Lai vēders būtu priecīgs!
Nav noslēpums, ka dažs labs svinētājs nākamajā dienā mokās ar galvas un vēdersāpēm. Lai no tā izvairītos, pret dažādiem gremošanas traucējumiem (vēdera pūšanos, saindēšanos, pārēšanos, aizcietējumiem, sliktu dūšu u.c) "festivāla aptieciņā” jāieliek vairāki līdzekļi, kas var atvieglot šīs problēmas. "Uz svētkiem līdzi var paņemt kādas probiotikas, fermentus, absorbentus zarnu traktam. Caurejas vai saindēšanās gadījumā noderēs aktivētā oglīte vai pulveris ar aktīvo vielu diosmektītu kuņģa un zarnu trakta labsajūtas uzlabošanai. Tomēr, lai no tā visa izvairītos, atcerēsimies visu darīt ar mēru," iesaka farmaceite.
Produkti, kas apgrūtina gremošanas sistēmas darbību
- Trekni, asi, piparoti un žāvēti produkti intensīvi kairina kuņģi, pastiprinot skābes izdalīšanos, kā arī noslogo aknas, aizkuņģa dziedzeri un tievās zarnas.
- Produkti ar augstu cukura saturu – saldumi, balto miltu izstrādājumi – paaugstina cukura līmeni asinīs, izjauc zarnu mikrobiomu un veicina pūšanas un rūgšanas procesus zarnās, tādā veidā nereti radot iekaisuma procesus gan zarnās, gan uz ādas.
- Kafijas, tējas un citu kofeīnu saturošu produktu bieža lietošana var izsaukt kuņģa un divpadsmitpirkstu zarnas kairinājumu, grēmas, arī sliktu dūšu.
- Alkohols nelabvēlīgi ietekmē gremošanas sistēmas darbību kopumā, kaitē gremošanas trakta gļotādai, izjauc zarnu mikrofloru, veicina iekaisuma procesus un vairo organismā toksīnus.