Tiek norādīts, ka kopumā Krievijā darbojas ap 60 tūkstošiem ūdens attīrīšanas iekārtu, 21 tūkstotis kanalizācijas staciju un 12 tūkstoši kanalizācijas attīrīšanas iekārtu. 20% Krievijas iedzīvotāju dzīvo bez piekļuves centralizētajām vai lokālajām attīrīšanas iekārtām.
Katru gadu tiek atjaunoti vien 1–2% no komunālās infrastruktūras, lai gan nolietojums ir 3%. Kā norādīja Krievijas Valsts domes Ekoloģijas, dabas resursu un vides aizsardzības komitejas vadītāja vietnieks Aleksandrs Kogans, attīrīšanas iekārtu nolietojums ne tikai pasliktina ūdens stāvokli (netīrā ūdenī vairojas cianobaktērijas, kas iznīcina zemūdens floru, nonāvē zivis un izraisa saindēšanos cilvēkiem), bet arī palielina izmaksas ūdens sagatavošanai gadījumā, ja dzeramais ūdens tiek ņemts no ūdenstilpēm.
Komunālo un būvniecības lietu ministra vietnieks Aleksandrs Jeresko atgādināja, ka Krievijas diktators Vladimirs Putins solīja komunālās infrastruktūras modernizācijai piešķirt 4,5 triljonus rubļu (50 miljardus eiro). Tomēr, pēc Jeresko teiktā, ar federālo līdzekļu piešķiršanu vien “atrisināt visas problēmas ir absolūti neiespējami”.
Eksperti norāda, ka Putina nosauktā summa ir ļoti liela nauda, taču ar to pietiks, lai atrisinātu “pašas degošākās problēmas”. Tieši tādēļ ir nepieciešams palielināt investīciju pievilcību komunālo pakalpojumu sektorā, lai varētu piesaistīt papildu līdzekļus.