Ja vienmēr sāc ar zobu tīrīšanu augšējā labajā stūrī un beidz apakšējā kreisajā stūrī, pastāv liela iespēja, ka kāda zobu rindas daļa netiek iztīrīta pietiekami. "Lai to novērstu, mainiet zobu tīrīšanas modeli un virzienus. Tas var prasīt apzinātu domāšanu, taču nodrošinās, ka visi jūsu zobi tiek pareizi iztīrīti!"
8. Nepareizs zobu tīrīšanas leņķis
Pieaugušam cilvēkam vissvarīgākās vietas, kas jātīra, ir gar smaganu līniju, starp zobiem un zobu aizmugure. Tīrīšana jāveic 45 grādu leņķī pret smaganu līniju, īpašu uzmanību pievēršot dzerokļu daļai mutes aizmugurē. Sukas galvu no zoba uz zobu pārvieto ar nelielām apļveida kustībām. Lai labāk piekļūtu katram zobam, mēģini ar kreiso roku tīrīt zobus mutes labajā pusē un otrādi – ar labo kreisajā.
9. Zobu diega nelietošana
Tā ir liela kļūda mutes dobuma higiēnā. Zobu birste var sasniegt tikai noteiktas zobu daļas, un, lai kārtīgi notīrītu zobus, jāizmanto arī zobu diegs. "Ja neesi pieradis lietot zobu diegu katru dienu, vari sākt pamazām, līdz izveidosies paradums. Diega lietošana palīdzēs izvairīties no mīkstā aplikuma sacietēšanas, novērst sliktu elpu, un zobos retāk veidosies caurumi," stāsta farmaceite Laila Zālīte. Aptiekās zobu diegi pieejami plašā klāstā – diega vai lentītes veidā, ar piparmētru garšu vai bez, u.c.
10. Neregulāras vizītes pie higiēnista vai zobārsta
Pat tad, ja nav novērojamas nekādas sūdzības vai diskomforts, pie zobārsta uz pārbaudi jādodas vienu reizi gadā, bet pie higiēnista – divas reizes gadā. Vairums mutes dobuma saslimšanu sākotnēji noris bez simptomiem, tāpēc ir svarīgi veikt pārbaudes, lai pārliecinātos par mutes dobuma veselību un laikus diagnosticētu izmaiņas.
Ja izvairīsimies no iepriekš minētajām kļūdām, zobi būs veselāki, kalpos ilgāk un būs smaids, kas pašiem patīk!