Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam darbs jaunajā amatā bija jāuzsāk brīdī, kad sabiedrības vērtējums tam nebija pārāk augsts, taču savu uzdevumu viņš veicis godam, kā arī spējis saglabāt neitralitāti, ja runa ir par agrāko saistību ar “Jauno Vienotību”, to sarunā ar TVNET+ atzina Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) lektore, politoloģe Lelde Metla-Rozentāle. Viņa sacīja, ka prezidentam nav burvju nūjiņas, lai atrisinātu visas ekonomiskās problēmas. Savukārt RSU Politikas zinātnes katedras vadītājs Mārtiņš Daugulis pauda, ka tieši ekonomikas ilgtermiņa attīstības jautājums ir lieta, kur prezidents varēja uzrotīt piedurknes un būt aktīvāks, taču šajā jomā vēl ir potenciāls, turklāt īpaši interesanti būs vērot, kā Rinkēvičs darbosies rudenī, kad būs sāpīga ņemšanās ap nākamā gada budžetu.

Komunikācijā ar sabiedrību Valsts prezidentam Edgaram Rinkēvičam bija raksturīga vienkārša un piezemēta attieksme, spējot pasniegt sevi kā daļu no tautas. Fakts, ka aptaujās viņa darbu pozitīvāk vērtē jaunieši un materiāli labi situēti cilvēki, nav nekas unikāls, jo sabiedrībai ir raksturīgi savās neveiksmēs vainot citus, kas parasti ir politiķi un valdība. “Ir jāsaprot, ka prezidents nevar maģiskā veidā atrisināt visas problēmas un izdarīt to, ko nav paveikusi Saeima, vai kāds ministrs”, sarunā ar TVNET+ sacīja Metla-Rozentāle.

Sabiedrības vērtējumu Rinkēvičam neietekmēja ar “Jauno Vienotību” saistītie skandāli, piemēram, Kariņa avioreisi, vai iespējamās aplokšņu algas partijas birojā. Valsts prezidents, pēc Leldes – Metlas Rozentāles domām, šajā situācijā reaģēja pareizi, norobežojoties no šīm lietām, ar kurām viņam nav nekāda sakara, un, nepaužot savu viedokli par tām. “Viņš patiešām ir skaidri novilcis šo robežu un to viņš, acīmredzot, ir nolicis kā vienu no saviem principiem, ka viņš nesaglabā sasaisti ar savu iepriekšējo partiju”. To, ka prezidents ir spējis apliecināt sevi kā politisku neitrālu personu, pierāda arī viņa salīdzinoši augstais vērtējums “Apvienotā saraksta” un “Nacionālās apvienības” vēlētāju vidū.