Interesanti, ka, vērtējot savu proaktivitāti, jaunieši sevi augstāk novērtēja Lietuvā, Polijā, Ukrainā un Bulgārijā. Savukārt novatorisms un radošums, kā arī riska uzņemšanās un kopējā gatavība nākotnē nodarboties ar uzņēmējdarbību tika novērtēta augstāk Lietuvā un Ukrainā.
Jāteic, ka studentiem vīriešiem bija augstāki rādītāji jautājumos par viņu novatorismu un radošumu, riska uzņemšanos, kā arī kopējā individuālā orientācija uz uzņēmējdarbību. Savukārt savu proaktivitāti gan jaunieši, gan jaunietes novērtēja aptuveni vienā un tajā pašā līmenī.
Pētījumā atklājās arī, ka nav būtisku atšķirību gatavībā nākotnē kļūt par uzņēmējiem starp tiem jauniešiem, kas izvēlējušies studēt tieši uzņēmējdarbību, un tiem jauniešiem, kas studē tā dēvētās STEM disciplīnas - zinātni, tehnoloģijas, inženieriju vai matemātiku.
“Savā ziņā tas ir negaidīti – varētu domāt, ka tie jaunieši, kas studē tieši biznesu, varētu būt vairāk orientēti tieši uz uzņēmējdarbības sākšanu nākotnē, taču vienlīdz liela interese par sava uzņēmuma veidošanu ir arī starp STEM disciplīnas studējošiem jauniešiem,” pauž IEVF pētniece.
Pēdējos gados pieteikumu studēt uzņēmējdarbību ir vairāk
“Inženierekonomikas un vadības fakultātes programmās, kas gatavo topošos uzņēmējus un vadītājus bakalaura studijās, pēdējos gados aktivitāte ir bijusi augstāka - studētgribētāju ir vairāk. Piemēram, uz vienu budžeta vietu studiju programmā "Uzņēmējdarbība un vadīšana" pērn pieteicās 14 jaunieši,” pauž IEVF dekāns Jānis Caune, piebilstot, ka arī šogad paredzama līdzīga aktivitāte.