Video "Uzmācas, nopludina kailfoto". Modeles Latvijā pastāsta par pieredzēto fotosesijās

Foto: Yupa Watchanakit/shutterstock

Gabija raidījumam "Bez tabu" pastāstījusi par savu pirmo pieredzi, pozējot kailfoto.

Pēc pieredzētā Gabija sociālos tīklos izveidoja īpašu grupu, kurā var pulcēties personas, kas dažādu fotosesiju laikā piedzīvojušas seksuāla rakstura uzbrukumus. 

"Man par pārsteigumu atsaucās diezgan daudz modeļu, kurām ir līdzīga pieredze, fotogrāfi dara līdzīgas lietas, kas notika manā fotosesijā. Citās tas aizgājis līdz bēdīgākiem gadījumiem..." raidījumam stāsta Gabija.

Viņa piebilst, ka viņas gadījums vēl nav "tik traks", jo viņa mēģinājusi pastāvēt par sevi un novilkt robežas.

"Fotosesijas sākumā viss ir ļoti forši. Tad vienā brīdī nāk ārā manipulācijas un teksti, kas modelei liek justies parādā – piemēram, ka aparatūra nav tik lēta vai brauciens uz pļavu ir dārgs..."

Gabija stāsta, ka ir modeles, kas tiešām piekrīt fotogrāfam, jo jūtas parādā, lai gan fotosesijas sākumā tika runāts, ka tā ir abpusēja sadarbība – fotogrāfs var papildināt savu portfolio, bet modelei interesanti piedalīties projektā.

Tomēr Gabijai sociālajos tīklos iesūtītie pieredzes stāsti liecina par pretējo. Proti, abpusēji izdevīgais darījums un vienošanās ātri vien pārtop seksuālā izmantošanā no fotogrāfa puses. 

KO DARĪT, JA ESI CIETIS NO SEKSUĀLAS VARDARBĪBAS?

Kauns, atmiņas uzplaiksnījumi, trauksme, "netīrības" un vainas sajūta ir normālas izjūtas šajā situācijā. Šādu stāvokli ir iespējams mazināt ar speciālistu (psihologa, psihoterapeita, psihiatra) palīdzību.

VĒRSIES POLICIJĀ UN PIE ĀRSTA

Pēc iespējas ātrāk nepieciešams vērsties policijā un/vai pie ārsta. Lūdz, lai ārstniecības persona pēc iespējas sīkāk dokumentē vardarbības radītās sekas. Apskates rezultātiem ir juridisks spēks, un tiesu medicīnas eksperts var izmantot tos ekspertīzes veikšanai.

VĒRSTIES POLICIJĀ VAR ARĪ VĒLĀK

Ja pagaidām neesi gatavs vērsties policijā, to var darīt arī vēlāk. Atkarībā no nodarījuma smaguma ir noteikts noilgums - termiņš, cik ilgā laikā pēc nodarījuma izdarīšanas varmāku var saukt pie kriminālatbildības.

Seksuāla rakstura nodarījuma noilgums var būt no 5 līdz 20 gadiem vai pat ilgāk. Ja par noziegumu tiek ierosināta lieta policijā, tad tev ir tiesības uz kompensāciju kā nozieguma upurim. Valsts kompensācija tiek izmaksāta neatkarīgi no tiesas procesa iznākuma.

NEBAIDIES MEKLĒT PALĪDZĪBU

Apsver domu meklēt psiholoģisko palīdzību. Seksuālā vardarbība rada nopietnas sekas psihei, ar ko ir ļoti grūti tikt galā pašam.

Ja neesi gatavs tikties ar speciālistiem klātienē, vari izmantot cietušo atbalsta tālruni vai čatu: tālr. 116006, www.cietusajiem.lv.

Plašāk "Bez tabu" sižetā:

Aktuālais šodien
Svarīgākais
Uz augšu