Piemēram, vienu plauktu var atvēlēt koka figūriņām, citā izvietot tikai stikla priekšmetus, vēl citā – tikai metāliskus vai melnus priekšmetus.
Vienā plauktā nevajadzētu turēt vienlaicīgi stikla glāzes, grāmatas, pītu groziņu ar auskariem un vēl koka lādīti sīknaudai.
Materiālu saderība ir galvenais priekšnoteikums, lai izveidotu kārtīgu telpu mājoklī, līdz ar to, vien samainot dažas lietas vietām, iespējams radīt daudz harmoniskāku iespaidu.
Kārtības sajūtu jebkurā telpā ienes daba.
Tā var izpausties gan dabiska materiāla groziņos vai kastēs (bambuss, pinumi, koks), gan īpaši zaļo augu izmantošanā.
Tos aicinām izvietot katrā telpā vairākās vietās, un rūpēties, lai augi būtu dzīvīgi un bez putekļu kārtas.
Šī iemesla dēļ iesakām atbrīvoties no augiem, kas vizuāli nepatīk, ir ar slimības pazīmēm, nokaltuši vai citādi bojāti.
Šādi augi telpā radīs pretēju efektu kārtībai. Iespējams izmantot arī mākslīgos augus – tos iesakām izvietot telpās, kur dzīvajiem augiem nav piemērotu apstākļu.
Piemēram, vannasistaba un labierīcības izskatīsies svaigāk un kārtīgāk, ja tur novietosi kādu zaļumu.
Kā iekārtot mājokli gudri?
Visbeidzot, iespaidu par kārtīgu telpu var panākt, to gudri iekārtojot, un te iesakām izmantot metodi – nostāties telpas ieejas durvīs.
Kas atrodas acu priekšā, tikko ieejot telpā? Šī vieta ir pati svarīgākā un lielā mērā noteiks to, ar kādām emocijām telpu uzlūkosi.
Pirmā acu uzmetiena redzes leņķī iesakām turēt ko īpaši skaistu, estētisku, tīru un vienkāršu. Īpaši liela nozīme ir tam, ko redzi, ienākot mājās.
Ko pirmo ieraugi, atverot mājokļa durvis? Iesakām tur novietot skaistu gleznu vai galdiņu ar ziediem, bet apģērbu stangu vai apavu plauktu nolikt telpas stūros.
Pēc šī principa iekārtojot un samainot vietām priekšmetus, iespējams kardināli mainīt sajūtu par mājām kopumā, pat neķeroties pie lielas un pamatīgas kārtošanas.