Vienlaikus "Re:Baltica" atzīmē, ka SIF lēmumā ir piemērotas Elektronisko plašsaziņas līdzekļu likuma normas, kas nevar attiekties uz "Re:Baltica" kā neatkarīgu producentu, jo "Re:Baltica" nav minētā likuma subjekts.
"Re:Baltica" tiesvedības izmaksas palīdz segt Eiropas Preses un mediju brīvības centrs.
Kā ziņots, SIF iepriekš pieprasīja Baltijas pētnieciskās žurnālistikas centram "Re:Baltica" atmaksāt 36 590 eiro, uzskatot, ka projektam "Šķelšanās" piešķirtais finansējums daļēji nav izmantots atbilstoši MAF programmas virsmērķim par saturu latviešu valodā.
"Re:Baltica" nepiekrita SIF lēmumam, uzskatot to par politisku, nevis juridisku, aģentūrai LETA iepriekš sacīja "Re:Baltica" žurnāliste Jemberga. Medijs par lēmumu saņēma informāciju pusotru stundu pirms SIF rīkotā preses pasākuma un bija apņēmies to pārsūdzēt "visās iespējamās institūcijās".
SIF ieskatā, nav pietiekami, ja TV3 pārraidītās raidījumu sērijas fragmenti, kur cilvēki runā svešvalodās, ir titrēti latviski. Ja šie raidījuma fragmenti nav ieskaņoti jeb dublēti latviski, tas esot uzskatāms par saturu svešvalodā.
SIF sekretariāta direktore Zaiga Pūce klāstīja, ka "Re:Baltica" gadījums esot pirmais, kad tiek pārkāpts programmas mērķis. "Re:Baltica" projekta pieteikumā neesot bijis rakstīts, ka saturs būs svešvalodā, tāpēc vērtētāji to nav varējuši secināt un laikus norādīt uz vajadzību veikt precizējumus. SIF pārkāpumu konstatēja pēc tam, kad "Re:Baltica" iesniedza gala atskaiti.
"Droši vien tā kļūda bija, ka ["Re:Baltica"] nepajautāja mums, un mēs nepajautājām ["Re:Baltica"]," izteicās Pūce.