Vērojot Krievijas propagandas raidījumus, aizvadītajā nedēļā visinteresantāk bija analizēt vēstījumus par Ukrainas armijas iebrukumu Krievijas teritorijā Kurskas apgabalā.
Tas ir pirmais lielais ārvalstu militārais iebrukums Krievijas teritorijā kopš Otrā pasaules kara, kas turklāt pārsteidza Maskavu nesagatavotu. Kijivas spēki ir iegājuši vismaz 30 kilometrus Krievijas teritorijā un pacēluši Ukrainas karogu Sudžas pilsētā. Piecu dienu laikā, kopš Ukrainas spēki iespiedās Krievijas Kurskas apgabalā, no kaujām aizbēguši vismaz 76 000 Krievijas civiliedzīvotāju.
Jāuzsver, ka propagandistu ziņojumos bija ļoti daudz noklusētā. Nekādā gadījumā netika rādīti kadri, kuros ukraiņu karavīri no ēkām norauj Krievijas karogus, to vietā uzvelkot Ukrainas karogu. Tāpat netika ziņots par Krievijas militārā konvoja iznīcināšanu. Nebija arī sižetu, kuros ukraiņi redzami ar sagūstītajiem krievu karavīriem.
Vērts atzīmēt, ka Kurskas iebrukums tika pasniegts visnotaļ klusinātos toņos, to dēvējot par terora aktu. Zīmīgi, ka ukraiņu ieņemtajos apgabalos izsludināts nevis kara stāvoklis, bet ārkārtas stāvoklis saistībā ar notiekošo "pretterorisma operāciju". Krievu propagandisti nekādā veidā neminēja, ka tā ir karadarbība, kas notiek Krievijas teritorijā.
ASV domnīca "Kara Pētījumu institūts" (ISW) lakoniski vēsta, ka Krievijas Nacionālā pretterorisma komiteja 9.augustā izsludināja pretterorisma operāciju Belgorodas, Brjanskas un Kurskas apgabalā, reaģējot uz Ukrainas iebrukumu Kurskas apgabalā. Federālā drošības dienesta vadītājs un Nacionālās pretterorisma komitejas priekšsēdētājs Aleksandrs Bortņikovs paziņoja par pretterorisma operācijām Belgorodas, Brjanskas un Kurskas apgabalā, reaģējot uz "sabotāžas un izlūkošanas vienībām", kas veic "terora aktus" Krievijā. Pretterorisma operācija ļauj Krievijas iestādēm veikt vairākus pasākumus, tostarp apturēt vai ierobežot sakaru pakalpojumus, uzraudzīt telekomunikāciju kanālus, konfiscēt transportlīdzekļus un iekļūt privātīpašumā.