Aizdomās par krāpšanu lielā apmērā tiesas priekšā stājušies uzņēmuma “VTV14” valdes loceklis, būvuzraugs Valērijs Bluss, būvfirmas “Igate” pārstāvji – vadītājs Māris Peilāns un projektu vadītājs Kaspars Macāns, turklāt pēdējiem diviem inkriminē arī kukuļdošanu.
Šajā lietā minēti 7 būvdarbu līgumi no 2015. līdz 2019. gadam. Rezultātā ir izbūvēts lētāks žogs ar mazāku, nekā paredzēts, stieples diametru un pārklājumu. Vai, piemēram, Zilupes, Ludzas, Rītupes un Liepnas tiltiem injekcijas pāļu vietā izbūvēti lētāki skrūvpāļi. Citur nav uzbūvētas koka laipas ar gulšņiem, bet gan šķeldas takas.
Uz šiem trūkumiem savā revīzijā 20.gada sākumā bija norādījusi arī Valsts kontrole. “Šis iepirkums, analizējot kopsakarā šīs darbu pozīcijas ar izmaksām un ņemot vērā tālāk veiktās darbu izmaiņas, tad attiecīgi, ja tādas jau būtu paredzētas sākumā iepirkumu procedūrā, tas būtu ļāvis izvēlēties citu pretendentu un tātad arī ietaupīt ievērojamu summu no valsts budžeta līdzekļiem,” uzsvēra Valsts kontroles Juridiskās daļas vadītāja p. i. Daina Baha.
Aizdomas par neatbilstošu dzeloņstiepļu piegādi ir vēl vienas lietas pamatā, kurā apsūdzēts uzņēmuma “DN Sistēmas” vadītājs Juris Teivāns un četri Nodrošinājuma valsts aģentūras darbinieki, tostarp esošā vadītāja Ramona Innusa un viņas vietnieks Oskars Dzirkalis, kuri no komentāriem atteicās. “Ņemot vērā, ka šobrīd notiek tiesas process, šobrīd nesaskatām iespēju sniegt komentārus, lai neietekmētu tiesvedību,” raidījumam atbildēja R. Innusa.
Komentējot šo apsūdzēto amatpersonu palikšanu savā amatā, iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (JV) atsaucās uz procesa virzītāja lēmumu: “Ja šāds lēmums nav par drošības līdzekļa piemērošanu, tad protams, ka līdz tam pašai iestādei jāizmanto tas resurss, kas ir konkrētiem cilvēkiem visefektīvākajā veidā,” teica ministrs. Valstij nodarītie zaudējumi šajā lietā, pēc prokuratūras iepriekš norādītā, pārsniedz 373 tūkstošus eiro.