3. Ieviesiet rutīnu pirms bērnudārza sākuma
Dažas nedēļas pirms bērnudārza sākuma ir ieteicams izveidot līdzīgu dienas kārtību kā bērnudārzā – laikus celties, ieturēt brokastis, spēlēties un atpūsties noteiktos laikos. Tas palīdzēs bērnam pierast pie jaunās rutīnas un veicinās vieglāku pāreju.
4. Veidojiet pozitīvus atvadu rituālus
Atvadu brīdis bērnudārza rītos var būt īpaši emocionāli sarežģīts gan vecākiem, gan bērniem. Veidojiet īsus un pozitīvus atvadu rituālus – apskāviens, buča un uzmundrinošs teikums, piemēram, "es tevi mīlu, un mēs redzēsimies pēc bērnudārza". Izvairieties no garām un sāpīgām atvadām, kas var radīt papildu stresu atvasei. Koncentrējieties uz to, lai atvadas būtu drošas un paredzamas, piemēram, vienmēr pabeidzot tās ar smaidu un pozitīvu atziņu vai novēlējumu par dienu, kas gaidāma.
5. Ļaujiet bērnam paņemt līdzi mīļāko rotaļlietu
Pirmajās dienās, īpaši atvadu mirkļos, bērnudārzā var palīdzēt kāds mīļš priekšmets no mājām – piemēram, rotaļlieta vai sega. Tas sniegs bērnam drošības sajūtu un atgādinās par mājām, kad viņš jutīsies nedrošs vai satraukts.
6. Runājiet par bērnudārzu pozitīvi
Ir svarīgi, lai bērns saņemtu pozitīvus signālus par bērnudārzu. Nevajadzētu stāstīt par bērnudārzu kā par grūtu un sarežģītu pienākumu, bet gan kā par vietu, kur viņš ies spēlēties, mācīties, labi pavadīt laiku un satikt draugus. Izvairieties izteikt savas bažas un uztraukumu bērna klātbūtnē, jo tas var radīt papildu stresu. Varat īpaši izcelt, kādas lietas bērnudārzā bērnam varētu īpaši patikt, piemēram, rotaļu laukums, radošās nodarbības vai pasaku laiks. Tajā pašā laikā ir būtiski izprast un pieņemt bērna sajūtas, atbildot uz viņa jautājumiem un bažām ar sapratni. Piemēram, ja bērns uztraucas par jauniem cilvēkiem, varat kopā izdomāt, kā draudzīgi iepazīties ar jauniem bērniem, vai pārrunāt, kā bērns var justies droši jaunā vidē.