Tomēr nozīmīgāka ietekme joprojām ir individuālajiem darba rezultātiem - 48% organizāciju norādījušas, ka ietekmējis atalgojumu lielā mērā, bet 36%, ka nozīmīgi, kā arī amata nozīmīgumam organizācijās - 57% organizāciju norādījušas, ka tas lielā mērā ietekmējis atalgojumu, bet 25% atzinuši būtisku ietekmi.
Organizāciju izteiktajās prognozēs "Figure Baltic Advisory" sagaida, ka nākamajā gadā atalgojuma pieaugums Latvijā būs mērenāks - mēneša pamatalga varētu pieaugt par 5,3%, un arī gada kopējā alga varētu augt par 5,3%.
Lietuvā prognozēts straujāks pieaugums - mēneša pamatalgas pieaugums tiek lēsts par 6,3%, bet gada kopējās algas - par 6,9%. Savukārt Igaunijā mēneša pamatalga varētu pieaugt par 5,4%, bet gada kopējā alga - par 5,6%.
Analizējot plānotās darbinieku izmaiņas līdz 2024.gada beigām, secināts, ka 57% organizāciju Latvijā darbinieku skaits palielināsies, kamēr Lietuvā un arī Igaunijā 63%, savukārt 31% organizāciju Latvijā darbinieku skaits šā gada laikā nemainīsies (Lietuvā - 26%, Igaunijā - 25%), bet 12% - samazināsies (Lietuvā - 11%, Igaunijā - 12%).
Pētījumā noskaidroti arī populārākie papildu labumi, kurus organizācijas piedāvā darbiniekiem - izplatītākais no tiem ir izklaides pasākumi (sporta pasākumi darbiniekiem, Ziemassvētku balle un citi), ko piedāvā 96% no organizācijām, kas piedalījās pētījumā. Seko iespēja strādāt attālināti (95%). Pērn tas bija populārākais papildu labums, bet izklaides pasākumi bija otrajā vietā. Vienlīdz populārā šogad ir arī veselības apdrošināšana, ko piedāvā 95% organizāciju.
2024.gada Vispārējais atalgojuma pētījums atspoguļo atalgojuma tendences darba tirgū Latvijā. Pētījums iekļauj informāciju par atalgojuma noteikšanas praksi Latvijas organizācijās, kā arī datus par atalgojumu un tā komponentēm dažādos amatos, kas ļauj izvērtēt organizācijas atalgojuma konkurētspēju darba tirgū.