Publiski atrodami vairāki apliecinājumi, ka “Ernst & Young” bijusi saistīta ar pakalpojumu sniegšanu “Teliai”. Piemēram, izvērtējot mobilā operatora iepirkumu Azerbaidžānā vai gatavojot tirgus izpētes Zviedrijā un līgumus Norvēģijā. Politiķi norāda, ka rūpīga konsultantu izvēle ir būtiska. Un nedrīkstētu rasties šaubas, kā interesēs viņi padomus sniedz.
Ilze Indriksone, bijusī ekonomikas ministre (NA): “Es domāju, šajā gadījumā svarīgi ir nodefinēt, ko mēs gribam panākt, un tad uzdot konsultantiem nākt ar risinājumu. Nevis gaidīt no konsultantiem risinājumu. Ja ir uzdots konkrēts mērķis ar uzdevumu palielināt valsts ietekmi un rast risinājumus, kā valstij iegūt ilgtermiņā gan ekonomiski, gan zinātnē, gan inovācijās un arī varbūt drošībā, tad konsultanti strādās šī mērķa sasniegšanai. Tas ir svarīgākais – ja ir noteikts konkrēts mērķis. Nevis “atnesiet mums kaut ko, pasakiet, kā labāk rīkoties”, noteikti tad nebūs labu rezultātu.”
Māris Kučinskis, bijušais ministru prezidents (AS):
“Man bija nesaprotams vēl valdībā, kurā arī mēs bijām iekšā, lēmums tika pieņemts pasūtīt pētījumu, lai saprastu, kā mēs varētu atbrīvoties no tā (skandināvu ietekmes), un rezultāts, cik mēs lasījām no šī pētījuma, bija, ka mums vajag apvienoties. Tā ka aizgāja pavisam ar citiem rezultātiem.”
Publiski izskanējuši vairāki scenāriji, ko konsultanti ieteikuši. Tie ir ļoti līdzīgi tiem, kas pagājušā gada nogalē piedāvāti no “Telia”. Piemēram, valstij pilnībā atdot kompāniju TET, kas uzrāda ne pārāk labus finanšu rādītājus. Savukārt Latvijas mobilajā telefonā “Telia” varētu iegūt 1%, un tad akciju sadalījums būtu 50 pret 50. Kas jau tā smagnējo spēju sadarboties ar skandināviem, attīstot jaunās tehnoloģijas, nekā nerisinātu. Ieteikts arī daļu no LMT akcijām pārdot biržā.