Šajā situācijā veselības ministrs Hosams Abu Meri sasaucis Imunizācijas valsts padomes sēdi, lai ar ekspertiem diskutētu par rīcības priekšlikumiem, tai skaitā iniciatīvām par izmaiņām likumdošanā.
“Tas ir nepieņemami, ka modernās medicīnas laikmetā bērni mirst no vakcīnregulējamām slimībām. Acīmredzami ir jāatjauno diskusija un jāstiprina sabiedrības izpratne par vakcinācijas nozīmi, lai pasargātu ne tikai sevi un savus tuviniekus, bet arī sabiedrību kopumā. Veselības aprūpē profilaksei ir un būs milzīga nozīme, kopā ar ekspertiem mums ir jārod risinājumi un jāvienojas par rīcību, lai pasargātu Latvijas bērnus un sabiedrības veselību,” uzsver veselības ministrs Hosams Abu Meri.
Bērnu slimnīcas ārsti vēlreiz aicina jau šodien pārbaudīt, vai visi ģimenes locekļi ir vakcinēti un revakcinēti pret difteriju un citām bīstamām vakcīnregulējamām infekcijas slimībām. Ja nav – tas jādara nekavējoties. Ja ir pirmie difterijas simptomi, nekavējoties jāvēršas pie ārsta, visām kontaktpersonām obligāta izolācija un testēšana.
“Mūsdienu vakcīnu efektivitāte un drošums ir pierādīta neskaitāmos zinātniskajos pētījumos. Kopš 20. gadsimta 30. gadiem vakcīnas ir visvairāk zinātniski pētītais medicīnas produkts, kas tiek ievadīts cilvēka ķermenī. Izņemot tīru ūdeni, nekam citam, pat ne antibiotikām, nav bijusi tik liela ietekme uz mirstības un saslimstības mazināšanu, kā arī populācijas izaugsmi kā vakcinācijai. Latvijas iedzīvotāji vēlas saņemt mūsdienu Rietumu standartiem stingri atbilstošus medikamentus un veselības aprūpi kopumā, taču sabiedrības daļas rīcība un lēmumi reizēm ir pilnīgi pretēji – tie atbilst laikam, kad cilvēku dzīvildzi galvenokārt noteica dabīgā atlase. Aicinām vecākus, kuriem joprojām ir bažas par vakcīnu iedarbību, doties pie veselības aprūpes speciālistiem, kuriem ir zināšanas par šo jomu, izrunāties un pieņemt lēmumus, kas palīdzēs mūsu bērniem izaugt veseliem,” skaidro Dace Zavadska, bērnu infektoloģe, Bērnu slimnīcas Ģimenes vakcinācijas centra vadītāja, Rīgas Stradiņa universitātes profesore.