Vaginālais riņķis ir risinājums sievietei, kura vēlas diskrētu metodi, kuru tomēr var nedaudz kontrolēt pēc saviem ieskatiem. Riņķis jāievieto makstī tikai reizi mēnesī, kur tas paliek trīs nedēļas. Pēc tam uz nedēļu riņķis jāizņem un tad jānomaina. Šī metode ir pietiekami fleksibla, bet vienlaikus neliek domāt par izsargāšanos ik dienu vai ik nedēļu. Dzimumattiecību laikā tas parasti netraucē, bet, ja nu tomēr, to var izņemt no maksts uz dzimumakta laiku, tikai jāatceras pēc tam to ielikt atpakaļ.
Injekcija – aizņemtām profesionālēm
Sievietēm ar aizņemtu un neprognozējamu dzīvesveidu, kas par kontracepciju vēlas domāt pēc iespējas mazāk, laba izvēle ir hormonālā injekcija. To ievada reizi trijos mēnešos – tātad par to jādomā tikai četras reizes gadā. Derēs aizņemtajām karjeras sievietēm vai tām, kuras bieži ceļo vai vienkārši vēlas salīdzinoši ilgu un bezrūpīgu aizsardzību. Tomēr, ja tiek izvēlēta šī metode, reizi ceturksnī jāapmeklē ārsts, turklāt tā var nepatikt tad, ja biedē injekcijas.
“Izdari un aizmirsti” tipa personībai – implants un spirāle
Ja sievietei patīk plānot gadiem ilgi uz priekšu, ilgtermiņa izsargāšanās atgriezeniskie risinājumi ir hormonālais implants un spirāle. Implants ir maza, elastīga caurulīte, ko ievietoto zem augšdelma ādas un kas pasargā no grūtniecības līdz pat trim gadiem. Aizsardzība iestājas aptuveni nedēļu pēc implanta ievietošanas. Šo risinājumu parasti izvēlas sievietes, kuras novērtē ērtības un kurām nav iebildumu pret nedaudz invazīvāku ievietošanas procedūru.