Ministru prezidente Evika Siliņa (JV) sēdē norādīja, ka veselības nozarei pagājušajā gadā papildu tika piešķirts vislielākais finansējums no visām nozarēm - 275 miljoni eiro, un ka šī finansējuma daļa saglabājas gan nākamajā gadā, gan aiznākamajā gadā.
Keris Siliņai nepiekrita. "Tas būtu ļoti jauki, ja šī nauda tiktu pievienota pie reālā nozares finansējuma, kas ir bijis iepriekšējā gada beigās, bet diemžēl tā tas nav," sacīja Keris, norādot, ka nozares finansējums pagājušā gada beigās bija aptuveni 1,8 miljardi eiro, bet 275 miljoni eiro tika pievienoti pie tā finansējuma, kas bija gada sākumā - aptuveni 1,6 miljardiem eiro. Līdz ar to, realitātē nozarei šogad bijuši papildu 80 miljoni eiro, kas faktiski ļāvis to proporcijā no iekšzemes kopprodukta noturēt aptuveni iepriekšējā gada līmenī, atzīmēja Keris.
"Attiecībā uz nākamajiem gadiem mūs sagaida tieši tas pats. Proti, jūs plānojat nozares finansējumu būtiski nepalielināt, kas ir ļoti skumji," sacīja Keris.
Siliņa līdztekus arī norādīja, ka pozitīvā ietekme uz veselības nozares personālu būs no nodokļu reformas, jo līdz 4000 darbiniekiem "uz rokas" būs vairāk naudas. Arī tam Keris iebilda, atzīmējot, ka gan Eiropas Komisija, gan OECD ir norādījuši uz veselības aprūpes personāla darba samaksas nepamatoti zemo konkurētspēju tautsaimniecībā.
"Tie kompensējošie pasākumi, kas attiecas uz visu tautsaimniecību kopumā, veselības nozarē strādājošo darba samaksas konkurētspēju nekādā veidā nepalielinās," uzskata Keris.
Jau vēstīts, ka Nacionālās trīspusējās sadarbības padomes sēdē pirmdien skatīja aktuālos jautājumus par nākamā gada valsts budžetu. Siliņa sacīja, ka valdība nav gatava samazināt tēriņus aizsardzības nozarei, bet vienlaikus skatīsies, kā nozare šos piešķirtos līdzekļus tērē.
Premjere sēdē arī norādīja, ka nākamgad tiks meklētas iespējas mazināt valsts pārvaldes tēriņus par 5%.
Viņa norādīja, ka tiks meklētas arī citas iespējas izdevumu samazināšanai.