Pašvaldības gan prasīja atjaunot kādreizējo IIN sadales proporciju: pašvaldībām - 80% un valstij - 20%.
Kā skaidroja Siliņa, esot iespējams vienoties, ka notiek virzība uz 80% IIN ieņēmumu daļu pašvaldībām, bet viņa nevarot apsolīt, ka to sasniegs.
Premjere arī uzskaitīja vairākus kompromisus, kuriem piekritusi valdība, piemēram, neatņemt pašvaldībām IIN pārpildi, bet ļaut pašvaldībām izmantot šos līdzekļus novirzīt aizdevumu apmaksai, ļaujot izvēlēties, kurus aizņēmumus pašvaldība segs. Tas ļaušot pašvaldībām atbrīvot daļu līdzekļu.
Papildus 2,5 miljoni eiro tikšot piešķirti pierobežas novadiem - Alūksnei, Augšdaugavai, Balviem, Ludzai un Krāslavai, jo, šīm pašvaldībām dzīvojot blakus "dzelzs priekškaram", esot grūti veidot attīstību.
Tāpat plānots nepiemērot pašvaldībām apkalpošanas maksu jauniem kredītiem.
Finanšu ministrija (FM) informēja, ka piedāvāts arī palielināt pašvaldību finanšu izlīdzināšanas (PFI) dotāciju par 14 miljoniem eiro.
FM informē, ka 2025.gadā saglabās esošo PFI kārtību. Visām pašvaldībām 2025.gadā tiek plānots izlīdzināto ieņēmumu (kopā ar finansējumu Eiropas Savienības (ES) ārējās robežas pašvaldībām) pieaugums vidēji 10,3% apmērā, salīdzinot ar 2024.gadam plānoto.
IIN prognozes pārpildi tiek piedāvāts novirzīt pašvaldības uzņemto aizņēmumu saistību dzēšanai. FM skaidro, ka šis risinājums atbilst ES direktīvas prasībām un jaunajam ekonomikas pārvaldības modelim. Līdz ar to pašvaldībai samazināsies uzņemtās saistības un aizdevumu procentu maksājumi, kā arī palielināsies iespēja saņemt jaunus aizņēmumus. Savukārt jaunajiem aizņēmumiem no valsts budžeta tiek piedāvāts nepiemērot apkalpošanas maksu. Tas nozīmē, ka pašvaldībām samazinātos procentu maksājumi par 0,25%.