Ja tomēr esat konstatējuši, ka bērns ir saķēris utis, vajag nekavējoties sākt to iznīcināšanu.
Par laimi, mūsdienās aptieku plauktos ir nopērkami dažnedažādi līdzekļi utu iznīdēšanai to dažādās attīstības fāzēs – populārākie ir šampūni, šķīdumi, losjoni un aerosoli komplektā ar īpašām ķemmēm.
5 biežāk pieļautās kļūdas cīņā ar utīm: kā tās novērst
Nepareiza utu iznīcināšanas līdzekļu lietošana. Viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc cilvēki nesasniedz vēlamo rezultātu, ir tāds, ka viņi nepareizi lieto utu apkarošanas līdzekļus. Piemēram, daudzi cilvēki neievēro norādīto iedarbības laiku vai neizmanto pietiekamu daudzumu līdzekļa, lai tas būtu efektīvs.
Kā novērst šo kļūdu: Pirms lietošanas vienmēr rūpīgi izlasiet instrukcijas un ievērojiet tās. Ir svarīgi uzklāt pietiekamu daudzumu līdzekļa, lai tas nonāktu uz visas galvas ādas un matiem. Pārliecinieties, ka preparāts tiek atstāts uz matiem tik ilgi, cik nepieciešams, un pēc tam rūpīgi izskalojiet matus.
Dažiem līdzekļiem pēc 7–10 dienām var būt nepieciešama atkārtota lietošana, lai iznīcinātu jaunās utis, kas izšķīlušās no oliņām.
Nepietiekama matu ķemmēšana. Tikai ar ķīmiskajiem līdzekļiem vien reizēm nepietiek, lai iznīcinātu visas utis un to oliņas (gnīdas). Matu ķemmēšana ar īpašu smalkzobu ķemmi ir būtisks posms utu apkarošanā, taču daudzi šo soli ignorē vai arī ķemmē matus virspusēji, nepievēršot pietiekošu uzmanību katrai matu šķipsnai.
Kā novērst šo kļūdu: Pēc katra utu ārstēšanas seansa ir svarīgi rūpīgi izķemmēt matus ar smalkzobu ķemmi. Ķemmi vajadzētu lietot mitros matos, ķemmēšanu sākot no saknēm, jo gnīdas parasti atrodas tuvu galvas ādai.