Lai panāktu personas uzticību, finanšu noziedznieki ar upuri sazinās regulāri un ilgstoši. Kolīdz persona ir pārskaitījusi naudu, krāpnieki imitē dažādu ieguldījumu darbību veikšanu pašu veidotās viltus mājaslapās, kur upurim šķietami iespējams sekot līdzi savām investīcijām. Krāpnieki rada ilūziju, ka ieguldītie līdzekļi patiesi pelna, bet patiesībā personas pārskaitītā nauda tiek pārvirzīta krāpnieku kabatās. Tiklīdz upuris naudu vēlas izņemt, krāpnieki šķietami viņam palīdz, tomēr procesā uzrodas dažādas neizpildītas saistības, kas liedz saņemt naudu.
Visbiežāk par investīciju krāpšanas upuriem kļūst dažāda vecuma cilvēki, kuriem pašiem nav izpratnes un pieredzes ieguldījumu veikšanā. Ja bankai rodas aizdomas par iespējamiem krāpniecības gadījumiem un tā lūdz personai skaidrot darījumus, upuris bieži vien vēršas pie “investīciju eksperta” jeb krāpnieka ar lūgumu palīdzēt sniegt atbildes.
Pirkumu krāpniecība – ātra un izplatīta
Ar pirkumiem saistīta krāpniecība nekad nav ilgstoša, un, salīdzinot ar citām krāpšanas metodēm, tā nav tik ienesīga, tomēr ir gana izplatīta. Nav vienas noteiktas metodes, kā krāpnieki darbojas, taču ierasti tie cenšas pievilināt upuri, publicējot sludinājumus par precēm vai pakalpojumiem, kas tiek pārdoti par ļoti zemām cenām. Tas ne tikai piesaista upurus, bet arī rada vēlmi nekavējoties veikt darījumu. Bieži vien krāpnieki mēdz izmantot īstu, uzticamu uzņēmumu vārdus, lai maldinātu pircējus un radītu nepamatotu uzticamības sajūtu.
Par šādas krāpniecības upuri var kļūt ikviena persona, kas veic pirkumus internetā. Tieši tāpēc pirms jebkādu pirkumu veikšanas ir svarīgi pārliecināties par tirgotāja identitāti, kā arī izpētīt iepriekšējo klientu atsauksmes. Iespējams, tirgotāja vārds parādās klientu sūdzībās vai minēts kādā krāpnieku grupā.