Poļu ģenerālis: Maskavai jāsaprot, ka uzbrukums Polijai vai Baltijas valstīm ir Krievijas beigas (24)
Raimunds Andžejčaks norādīja, ka gadījumā, ja Krievijas karaspēks šķērsos Lietuvas robežu, sekos “tūlītēja atbilde”.
“Ne pirmajā dienā, bet pirmajā minūtē. Mēs trāpīsim visiem stratēģiskajiem objektiem 300 kilometru rādiusā. Mēs uzbruksim tieši Sanktpēterburgai,”
viņš teica.
❗️Polish general Rajmund Andrzejczak: "If Russia attacks even an inch of Lithuanian territory, the response will come immediately. Not on the first day, but in the first minute. We will hit all strategic targets within a radius of 300 km. We will attack St. Petersburg directly".… pic.twitter.com/HqhHxKiPqM
— WarTranslated (Dmitri) (@wartranslated) October 11, 2024
Par iespējamu uzbrukumu Baltijas valstīm konferencē runāja arī Lietuvas prezidenta padomnieks nacionālās drošības jautājumos Ķēstutis Burdis.
Pēc Andžejčaka domām, Krievijas agresija Ukrainā dod Rietumiem “dažus gadus laika”. Ja Kijiva zaudēs un Baltkrievija kļūs par pilntiesīgu savienības valsts locekli, “viena Krievijas divīzija būs Ļvivā, viena Brestā un viena Hrodņā”. Tad Poliju un Lietuvu ieskaus Krievijas karaspēks.
Militārpersona uzskata, ka Rietumvalstīm vajadzētu “uzņemties iniciatīvu”, lai novērstu agresiju, un parādīt Krievijai, kādas sekas varētu radīt uzbrukums Polijai vai Lietuvai.
Krievijai jāsaprot, ka uzbrukums Polijai vai Baltijas valstīm nozīmētu arī pašas Krievijas bojā eju. Pat neizmantojot kodolieročus. Tas ir vienīgais veids, kā atturēt Kremli no šādas agresijas, norāda poļu ģenerālis.
Andžeščaks apgalvo, ka
šim nolūkam Varšava šobrīd iegādājas “800 raķetes ar 900 kilometru darbības rādiusu” gadījumam, ja nāktos reaģēt uz Maskavas uzbrukumiem.
Lietuvas armijas komandieris Raimunds Vaikšnoras sacīja, ka valstij jāspēj reaģēt uz iespējamo Krievijas uzbrukumu pašai, negaidot NATO lēmumu šajā jautājumā. Šim nolūkam Lietuva, piemēram, no ASV iegādājas daudzkārt izmantojamās raķešu palaišanas iekārtas HIMARS.
Arī kāds reģiona kiberdrošības eksperts, kurš nevēlējās atklāt savu vārdu, izdevumam “Bild” sacīja: – Ja Krievija mums uzbruks, mēs esam labi sagatavojušies. Mēs negribam, lai viņi tic, ka Maskavā joprojām darbosies metro vai lifti.
Viņa valsts ir izstrādājusi koncepciju, lai sniegtu Krievijai “sistēmisku šoku", kas, cerams, ļoti īsā laikā atturēs Kremli no “nogurdinoša iznīcības kara, kuru mēs nevaram uzvarēt”, portālam sacīja eksperts.