Ķeguma HES tapšana ir apliecinājums augstajam inženierzinātņu izglītības līmenim un tehniskajai varēšanai pirmskara Latvijā, kas saistāma ar vairākiem ievērojamiem vārdiem – Mārtiņu Robu, Pēteri Stakli, kas tolaik bija stacijas vadībā. Līdzīgi kā citas ievērojamas būves, arī Ķeguma HES piesaistīja māksliniekus – tā tapšanu dokumentējis Anšlavs Eglītis, Arijs Skride u.c. Latvija tam ir pateicīga par pasaules mērogā unikālu kolekciju, kas iekļauta UNESCO Pasaules atmiņas reģistrā – Eduarda Krauca fotonegatīvu uz stikla pamatnes kolekcija "Ķeguma spēkstacijas celtniecības gaita 1936. – 1940."
Stacijas aizsākums ir 1936. gada 1. augustā, kad Latvijas valdība noslēdza līgumu ar Zviedrijas firmu Svenska Entreprenad A.B. par Ķeguma HES celtniecību, un 4. augustā Valsts un Ministru Prezidents Kārlis Ulmanis izsludināja likumu "Likums par Ķeguma spēkstacijas būvi". Ķeguma HES celtniecību uzsāka 1936. gadā, pieņemot zviedru hidrobūvju projektēšanas biroja Vattenbyggnadsbyran izstrādāto Ķeguma HES būvprojektu. Projektā bija paredzēti četri hidroagregāti ar Kaplana tipa turbīnām un kopējo jaudu 70 MW.
Mūsdienās Ķeguma HES joprojām ir neaizstājama elektroenerģijas ražotne. 40 gadus pēc tās uzcelšanas stacija tika paplašināta, un 1979. gadā darbu sāka Ķeguma HES-2, savukārt tikko ir noslēgusies tās hidroagregātu rekonstrukcija. Ar 248 MW jaudu Ķeguma HES joprojām ir vislabākajā formā un strādā Latvijas sabiedrības labā.
"Latvenergo" koncerna apgrozījums pagājušajā gadā bija 2,034 miljardi eiro, kas ir par 10,4% vairāk nekā gadu iepriekš, savukārt koncerna peļņa pieauga par 90,8% un bija 350,917 miljoni eiro.
"Latvenergo" nodarbojas ar elektroenerģijas un siltumenerģijas ražošanu un tirdzniecību, kā arī ar dabasgāzes tirdzniecību un elektroenerģijas sadales pakalpojumu nodrošināšanu. "Latvenergo" obligācijas kotē biržas "Nasdaq Riga" parāda vērtspapīru sarakstā.