Taču nesāc aizstāt pretiedeguma līdzekļus ar kofeīna krēmu. Labākajā gadījumā kofeīna krēms palīdz samazināt kaitīgos brīvos radikāļus, kas izraisa priekšlaicīgu novecošanos, nevis veic kvalitatīvu aizsargkrēma funkciju.
Vai zināji? Ar dažādiem antioksidantiem bagāti ir arī rieksti, svaigie zaļumi (pētersīļi, raudenes, selerijas u.c.), dārzeņi, citrusaugļi un citi augļi (āboli, vīnogas, mellenes, bumbieri, zemenes u.c.), pākšaugi (sojas pupiņas, zirņi, pupas u.c.), kā arī sēklas (linsēklas, sezama un saulespuķu sēklas), tāpēc ieteicams sekot līdzi, lai šie produkti tiek lietoti ikdienas uzturā.
Kas jāņem vērā, lietojot kofeīnu saturošus produktus?
Kafija kā tonuss ādai - tas skan lieliski, bet, izrādās, iedarbība nav ilga. "Kofeīns diemžēl neuzkrājas un ātri vien tiek izvadīts no organisma, tāpēc, ja vēlamies redzēt efektu, tas būs jāievieš mūsu skaistuma rituālos ik dienu," stāsta skaistuma konsultante.
Vai zināji? Kofeīns dabā sastopams ne tikai kafijas pupiņās, bet dažādā koncentrācijā arī zaļās tējas lapās, kolas riekstos (kolas ģints koku dzimtene - Āfrikas tropu lietus meži), Brazīlijas vīteņaugā guarānā, kā arī nelielos daudzumos kakao sēklās. Šie augļi un sēklas tiek iekļauti kosmētikas līdzekļos, pateicoties to pozitīvajām īpašībām, ko tie sniedz ādai.
Tā kā kofeīns var paātrināt asinsriti, kofeīna krēmi var izraisīt ādas apsārtumu. Ja pamanāt nepatīkamu durstīšanu vai apsārtumu, pārtrauciet lietot produktus.
"Pirms jauna ādas kopšanas līdzekļa lietošanas vienmēr veiciet testu, lai izvairītos no iespējamās nepatīkamās reakcijas. Uzklājiet nedaudz produkta uz plaukstas locītavas iekšpuses un pagaidiet dažas stundas, lai redzētu, kā āda reaģē," iesaka skaistuma konsultante Arta Bogdānova.