Lai no tā izvairītos, ieteicams uzturā iekļaut spinātus, riekstus, sarkano gaļu un citus produktus, kas ir lieliski dzelzs avoti. Omega-3 taukskābes, kas atrodamas zivīs, olās, linsēklās un valriekstos, var palīdzēt mazināt iekaisumu un samazināt menstruālo sāpju intensitāti.
Izvēlies atbilstošus higiēnas līdzekļus
Lai nodarboties ar fiziskām aktivitātēm būtu ērti un brīvi,
ir svarīgi izvēlēties pareizus higiēnas līdzekļus, kas var palielināt komfortu un dot pārliecības sajūtu.
Daudzas sievietes sportojot dod priekšroku tamponiem vai menstruālajai piltuvei, jo šie produkti nodrošina lielāku kustību brīvību. Menstruālās piltuves lietošana ir īpaši populāra peldēšanas un jogas nodarbību laikā, bet tikpat labi vari izvēlēties arī paketes vai ieliktnīšus, jo jaunākās paaudzes produkti viegli pielāgojas ķermeņa dabiskajiem izliekumiem, fizisko aktivitāšu laikā piedāvājot pilnīgu kustību brīvību un nodrošinot optimālu komfortu.
Ieklausies savā ķermenī
Fiziskās aktivitātes menstruāciju laikā nevajadzētu veikt ar pārmērīgu piepūli.
Ja jūti nogurumu vai spēcīgākus mēnešreižu fiziskos simptomus, samazini treniņa intensitāti vai pārej uz vieglākām aktivitātēm.
Dažreiz ķermenim ir nepieciešama papildu atpūta, lai tas spētu atjaunoties. Ja mēnešreižu laikā regulāri izjūti smagas sāpes vai lielu diskomfortu, ir vērts apsvērt speciālista apmeklējumu, lai pārbaudītu, vai šīs pazīmes neliecina par veselības problēmām.
Praktizē stiepšanās vingrinājumus
Stiepšanās vingrinājumi palīdzēs mazināt muskuļu spriedzi un aktivizēs asinsriti. Jogas pozas, piemēram, bērna poza vai kaķa poza, ir īpaši piemērotas, jo tās var palīdzēt mazināt muguras un vēdera sāpes. Stiepšanās atslābina dažādas muskuļu grupas un palīdz ķermenim relaksēties. Šāda veida vingrojumi ir īpaši noderīgi pirms gulētiešanas, it īpaši, ja piederi pie tām sievietēm, kuras mēnešreižu laikā cieš no bezmiega.