Vērtējot abu pašvaldību piedāvātos variantus no telpiskās plānošanas pamatprincipu perspektīvas, attiecībā uz apdzīvojuma struktūras, mobilitātes un dabas teritoriju integrētu plānošanu, pašvaldību sagatavotajos priekšlikumos Garkalnes pagasta robežu pārskatīšanai šie principi atspoguļojas nepilnīgi, īpaši vērtējot apdzīvojuma struktūras un dabas teritoriju nedalāmības aspektus, klāsta VARAM.
Ņemot vērā pašvaldību vēlēšanas 2025.gadā un nepieciešamību pēc savlaicīgi veiktiem sagatavošanās darbiem, būtiskas izmaiņas pašreizējā teritoriju sadalījumā veikt neesot iespējams, vienlaikus konstatē VARAM, sekojoši tuvākajā laikā izmaiņas izpaliks.
Kopumā nevienam no piedāvātajiem robežu grozīšanas priekšlikumiem nav būtiskas ietekmes uz pašvaldību turpmāko attīstību, konstatē VARAM.
VARAM uzsver, ka administratīvo teritoriju pārskatīšana plašākā kontekstā būtu vērtējama, sagatavojot nākamo izvērtējumu par izmaiņām pašvaldību un administratīvo reģionu sociālekonomiskajā situācijā.
Jau ziņots, ka Ropažu un Ādažu novadu pašvaldībām neizdevās vienoties par Garkalnes sadalīšanu starp abiem novadiem.
Ropažu novada dome atbalstīja Baltezera ciema pievienošanu Ādažu novadam. Baltezera ciemam tiek piedāvāts nodot arī Ādažu novadam vēl atsevišķas vietas, kas ļautu veiksmīgāk apsaimniekot, attīstīt un uzturēt teritorijas, piemēram, Ādažu novadam plānots nodot ciema "Mārsili" attīstībai nepieciešamo teritoriju.
Savulaik administratīvi teritoriālās reformas plāni paredzēja Ādažu novadam pievienot lielāku bijušā Garkalnes novada daļu - līdz pat Vidzemes šosejai.